vlc - en to cs translation catalogue (2194 entries)

en: 
    Do you want to download it?
cs: 
    Chcete ji stáhnout?

en: 
    Dumped content to vlc-help.txt file.
cs: 
    Obsah vypsán do souboru vlc-help.txt

en: 
    Press the RETURN key to continue...
cs: 
    Stiskněte klávesu ENTER pro pokračování...

en: 
    Warning: if you can't access the GUI anymore, open a command-line window, go to the directory where you installed VLC and run "vlc -I qt"
cs: 
    Varování: pokud se vám nedaří přistoupit ke grafickému rozhraní, tak spusťte příkazovou řádku a spusťte z adresáře s vlc příkaz: "vlc -I qt"

en:      <space>     Pause/Play
cs: ·····<mezerník>·····Pauza/Prřehrát

en:      B           Show/Hide filebrowser
cs: ·····B···········Zobrazit/Schovat průzkumníka

en:      Ctrl-l          Refresh the screen
cs:      Ctrl-l          Obnovit obrazovku

en:      L           Show/Hide messages box
cs: ·····L···········Zobrazit/Schovat zprávy

en:      P           Show/Hide playlist box
cs: ·····P···········Zobrazit/Schovat playlist

en:      a           Volume Up
cs: ·····a···········Zvýšit hlasitost

en:      h,H         Show/Hide help box
cs: ·····h,H·········Zobrazit/Schovat nápovědu

en:      i           Show/Hide info box
cs: ·····i·········· Zobrazit/Schovat informace

en:      m           Show/Hide metadata box
cs: ·····m···········Zobrazit/Schovat·metadata

en:      q, Q, Esc   Quit
cs:      q, Q, Esc   Konec

en:      s           Stop
cs: ·····s···········Zastavit

en:      z           Volume Down
cs: ·····z···········Snížit hlasitost

en:  (default disabled)
cs: (v základu vypnuto)

en:  (default enabled)
cs: (v základu zapnuto)

en:  - Empty -
cs: - Prázdný -

en:  Browse
cs:  Procházet

en:  Chapter  : %d/%d
cs:  Kapitola  : %d/%d

en:  Help
cs:  Nápověda

en:  Information
cs:  Informace

en:  Logs
cs:  Protokoly

en:  Objects
cs:  Objekty

en:  Playlist (By category)
cs:  Seznam skladeb (podle kategorie)

en:  Playlist (Manually added)
cs:  Seznam skladeb (přidáno ručně).

en:  Position : %s/%s (%.2f%%)
cs: Pozice : %s/%s (%.2f%%)

en:  Source   : %s
cs: Zdroj   : %s

en:  State    : Opening/Connecting %s
cs: Stav     : Otevírám/Připojuji %s

en:  State    : Paused %s
cs: Stav     : Pozastaveno %s

en:  State    : Playing %s
cs: Stav     : Přehrávám %s

en:  Stats
cs:  Statistiky

en:  Title    : %d/%d
cs: Název  : %d/%d

en:  Volume   : %i%%
cs:  Hlasitost  : %i%%

en:  by the VideoLAN Team.
cs:  VideoLAN tým.

en:  days
cs:  dní

en: "Color detection" effect. The whole image will be turned to black and white, except the parts that are of the color that you select in the settings.
cs: Efekt "Detekce barev". Celý obraz bude převeden do odstínů šedi, vyjma částí, které mají barvu stejnou jako je nastavena v nastavení.

en: "Edge detection" video distortion effect.
    Try changing the various settings for different effects
cs: Efekt deformace obrazu "Detekce hran"
    Zkuste měnit různá nastavení pro různé efekty.

en: "Water surface" video distortion effect
cs: Efekt "Vodní povrch"

en: "Waves" video distortion effect
cs: Efekt "Vlny"

en: %.2f dB
cs: %.2f·GB

en: %d module(s) were not displayed because they only have advanced options.
cs: modul(y) %d nebyl zobrazen, protože má pouze rozšířené nastavení.

en: %i items
cs: %i položek

en: %s
    Done %s (100.0%%)
cs: %s
    Dokončeno·%s·(100.0%%)

en: %s
    Downloading... %s/%s %.1f%% done
cs: %s
    Stahování...·%s/%s·%.1f%%·dokončeno

en: %s (Encoded Output)
cs: %s (kódovaný výstup)

en: &About
cs: O &aplikaci

en: &Advanced Controls
cs: &Pokročilá nastavení

en: &Advanced Open...
cs: &Pokročilé otevírání...

en: &Apply
cs: &Použít

en: &Aspect Ratio
cs: &Poměr stran

en: &Audio
cs: &Zvuk

en: &Bookmarks
cs: &Záložky

en: &Cancel
cs: &Zrušit

en: &Chapter
cs: &Kapitola

en: &Clear
cs: &Vyčistit

en: &Close
cs: &Zavřít

en: &Codec Details
cs: &Detaily o kodeku

en: &Codec Information
cs: Informace o &kodeku

en: &Convert
cs: &Konvertovat

en: &Convert / Save
cs: &Konvertovat / Uložit

en: &Crop
cs: &Ořez

en: &Deinterlace
cs: O&dstranit prokládání

en: &Disc
cs: &Disk

en: &Effects and Filters
cs: E&fekty a filtry

en: &Enqueue
cs: &Zařadit do fronty

en: &Extra Metadata
cs: Další &informace

en: &Faster
cs: &Rychle

en: &File
cs: &Soubor

en: &Fullscreen
cs: &Režim celé obrazovky

en: &Fullscreen Interface
cs: &Režim celé obrazovky

en: &General
cs: &Obecné

en: &Go
cs: &Přejít

en: &Help
cs: Nápověd&a

en: &Help...
cs: &Nápověda...

en: &Jump Forward
cs: Pos&unout vpřed

en: &Media
cs: &Média

en: &Messages
cs: Z&právy

en: &Navigation
cs: &Navigace

en: &Network
cs: &Síť

en: &Open File...
cs: &Otevřít soubor...

en: &Open Media
cs: Otevřít &médium

en: &Play
cs: &Přehrát

en: &Playback
cs: &Přehrávání

en: &Post processing
cs: &Post procesing

en: &Preferences
cs: Před&volby

en: &Quit
cs: &Konec

en: &Recent Media
cs: Nedávno pře&hráváná média

en: &Recheck version
cs: &Překontrolovat verzi

en: &Reset Preferences
cs: V&rátit předvolby

en: &Save
cs: &Uložit

en: &Save Metadata
cs: &Uložit Metadata

en: &Save as...
cs: &Uložit jako...

en: &Search:
cs: &Hledat:

en: &Select
cs: &Vybrat

en: &Services Discovery
cs: &Prohledávání služeb

en: &Start
cs: &Spustit

en: &Statistics
cs: &Statistiky

en: &Stop
cs: &Zastavit

en: &Stream
cs: &Pustit proudem

en: &Streaming...
cs: &Proudové vysílání...

en: &Subtitles Track
cs: &Stopa titulků

en: &Tools
cs: &Nástroje

en: &Track Synchronization
cs: Synchronizace sto&py

en: &Update
cs: &Aktualizovat

en: &VLM Configuration
cs: Nastavení &VLM

en: &Visualizations
cs: &Vizualizace

en: &Yes
cs: &Ano

en: &Zoom
cs: &Zvětšit

en: ) is available.
cs: ).

en: +----[ end of help ]
cs: +----[ konec nápovědy ]

en: ----- Title
cs: ----- Titul

en: 1 item
cs: 1 položka

en: 1:1 Original
cs: 1:1 Originál

en: 1:2 Half
cs: 1:2 Polovina

en: 1:4 Quarter
cs: 1:4 Čtvrtina

en: 1:File
cs: 1:Soubor

en: 2 Front 2 Rear
cs: 2 přední 2 zadní

en: 2 Pass
cs: Dva průchody

en: 22 kHz tone
cs: 22 kHz tón

en: 2:1 Double
cs: 2:1 Dvojitě

en: A new version of VLC(
cs: Je dostupná nová verze VLC(

en: A positive value means that
    the audio is ahead of the video
cs: Kladná hodnota znamená, že
    zvuk je v předstihu před videem

en: A positive value means that
    the subtitles are ahead of the video
cs: Kladná hodnota znamená, že
    titulky jsou v předstihu před videem

en: A single administration password is used to protect this interface. The default value is "admin".
cs: Heslo pro správu je použito k ochraně tohoto rozhraní. Výchozí hodnota je "admin".

en: ALSA audio output
cs: Zvukový výstup ALSA

en: AM radio
cs: AM rádio

en: ASCII-art video output
cs: ASCII-art video výstup

en: ASF packet size -- default is 4096 bytes
cs: Velikost ASF paketu - výchozí hodnota je 4096 bytů

en: AVI Index
cs: Index AVI

en: AVI demuxer
cs: AVI demultiplexer

en: About
cs: O programu

en: About VLC media player
cs: O programu VLC media player

en: About the video filters
cs: Informace o filtrech videa

en: Above the Video
cs: Nad obrazem

en: Accept commands over a Unix socket rather than stdin.
cs: Přijímat příkazy přes unixový socket místo přes stdin.

en: Accept commands over a socket rather than stdin. You can set the address and port the interface will bind to.
cs: Přijímat příkazy přes socket místo přes stdin. Můžete nastavit adresu a port, se kterými bude rozhraní spojeno.

en: Access modules
cs: Přístupové moduly

en: Acid jazz
cs: Acid Jazz

en: Acid punk
cs: Acid Punk

en: Action
cs: Akce

en: Activate
cs: Aktivovat

en: Activate the automatic notification of new versions of the software. It runs once every two weeks.
cs: Aktivuje oznamování o dostupnosti aktualizací nových verzí. Kontrola je prováděna jednou za dva týdny.

en: Activate the updates availability notification
cs: Aktivovat oznamování o dostupnosti aktualizací

en: Active TCP connection
cs: Aktivní TCP spojení

en: Active windows
cs: Aktivní okna

en: Add
cs: Přidat

en: Add Folder to Playlist
cs: Přidat složku do seznamu skladeb

en: Add Input
cs: Přidat vstup

en: Add Interface
cs: Přidat rozhraní

en: Add Subtitles to transcoded video
cs: Přidat titulky do překódovaného videa

en: Add a subtitles file
cs: Přidá soubor s titulky

en: Add controls to the video window
cs: Přidat ovládání do okna s videem

en: Add logo
cs: Přidat logo

en: Add text
cs: Přidat text

en: Add to Playlist
cs: Přidat do seznamu skladeb

en: Add...
cs: Přidat...

en: Additional streaming options
cs: Další možnosti proudu

en: Address
cs: Adresa

en: Address and port the HTTP interface will listen on. It defaults to all network interfaces (0.0.0.0). If you want the HTTP interface to be available only on the local machine, enter 127.0.0.1
cs: Adresa a port, na kterých bude HTTP rozhraní naslouchat. Implicitně pro všechna síťová zařízení (0.0.0.0). Pokud chcete, aby bylo HTTP rozhraní dostupné pouze na tomto počítači, zadejte 127.0.0.1

en: Address of the CDDB server to use.
cs: Adresa serveru CDDB.

en: Address of the computer to stream to.
cs: Adresa počítače na který se bude streamovat

en: Adjust Image
cs: Přizpůsobit obrázek

en: Adjust VLC priority
cs: Upravit prioritu VLC

en: Adjustments and Effects
cs: Úpravy a efekty

en: Advance of audio over video:
cs: Předstih zvuku před videem:

en: Advance of subtitles over video:
cs: Předstih titulků před videem:

en: Advanced
cs: Rozšířené

en: Advanced Open File...
cs: Pokročilé otevření souboru...

en: Advanced Options
cs: Pokročilá nastavení

en: Advanced options
cs: Pokročilá nastavení

en: Advanced options...
cs: Rozšířené možnosti...

en: Advanced settings
cs: Pokročilá nastavení

en: Advanced settings. Use with care...
cs: Pokročilá nastavení  Používejte opatrně...

en: Advanced video filter controls
cs: Pokročilé nastavení filtrů videa

en: Album art download policy
cs: Zásady stahování obalů alb

en: Album art policy
cs: Stažení obalu média

en: Album replay gain
cs: Požadovaná síla signálu odpovědi alba

en: All
cs: Kompletní

en: All Files
cs: Všechny soubory

en: Allow exporting album art for current playlist items at the /art and /art?id=<id> URLs.
cs: Povolit export obalu média pro položky v seznamu skladem na adresy /art a art?id=<id>.

en: Allow only one instance
cs: Povolit pouze jednu instanci

en: Allow only one running instance
cs: Povolit pouze jednu instanci

en: Allow only one running instance when started from file.
cs: Povolí pouze jednu instanci programu pokud je spuštěn pomocí asociované přípony.

en: Allow real-time priority
cs: Povolit prioritu real-time

en: Allow the volume to be set to 400%
cs: Umožnit nastavit hlasitost na 400%

en: Allow the volume to have range from 0% to 400%, instead of 0% to 200%. This option can distort the audio, since it uses software amplification.
cs: Umožní nastavení hlasitosti v rozsahu od 0% do 400% místo od 0% do 200%. Tato volba může zkreslovat zvuk, protože používá softwarové zesílení.

en: Allowing only one running instance of VLC can sometimes be useful, for example if you associated VLC with some media types and you don't want a new instance of VLC to be opened each time you double-click on a file in the explorer. This option will allow you to play the file with the already running instance or enqueue it.
cs: Povolení pouze jediné instance VLC může být občas užitečné, například pokud máte VLC asociováno s některýmy typy médií a nechcete, aby se pokaždé když nějaký otevřete, spustila nová instance VLC. Toto nastavení vám umožní přehrát soubor v již spuštěné instanci, nebo jej zařadit do fronty.

en: Allowing only one running instance of VLC can sometimes be useful, for example if you associated VLC with some media types and you don't want a new instance of VLC to be opened each time you open a file in your file manager. This option will allow you to play the file with the already running instance or enqueue it. This option requires the D-Bus session daemon to be active and the running instance of VLC to use D-Bus control interface.
cs: Povolení pouze jediné instance VLC může být občas užitečné, například pokud máte VLC asociováno s některýmy typy médií a nechcete, aby se pokaždé když nějaký otevřete, spustila nová instance VLC. Toto nastavení vám umožní přehrát soubor v již spuštěné instanci, nebo jej zařadit do fronty. Tato volba požaduje běžící D-Bus a běžící instanci VLC pro možnost využití D-Bus ovládacího rozhraní.

en: Allows you to specify a "copyright" metadata for an input.
cs: Umožní·vám·zvolit·metadata·"copyright"·na·vstup.

en: Allows you to specify a "date" metadata for an input.
cs: Umožní·vám·zvolit·metadata·"datum"·na·vstup.

en: Allows you to specify a "description" metadata for an input.
cs: Umožní·vám·zvolit·metadata·"popis"·na·vstup.

en: Allows you to specify a "genre" metadata for an input.
cs: Umožní·vám·zvolit·metadata·"žánr"·na·vstup.

en: Allows you to specify a "title" metadata for an input.
cs: Umožní vám zvolit metadata "titul" do vstupu.

en: Allows you to specify a "url" metadata for an input.
cs: Umožní·vám·zvolit·metadata·"url"·na·vstup.

en: Allows you to specify an "artist" metadata for an input.
cs: Umožní·vám·zvolit·metadata·"umělec"·na·vstup.

en: Allows you to specify an "author" metadata for an input.
cs: Umožní vám zvolit metadata "autor" na vstup.

en: Alpha mask
cs: Alfa maska

en: Alternative
cs: Alternativa

en: Alternative rock
cs: Alternativní Rock

en: Always &On Top
cs: Vždy &navrchu

en: Always fix
cs: Vždy opravit

en: Always on top
cs: Vždy navrchu

en: Always place the video window on top of other windows.
cs: Vždy umístit okno videa navrchu nad ostatními okny.

en: Always visible
cs: Vždy navrchu

en: Always write to the same file
cs: Vždy zapisovat do stejného souboru

en: Amount of movement required for a mouse gesture to be recorded.
cs: Velikost pohybu nutná k tomu, aby se pohyb vyhodnotil jako gesto myši.

en: Amplification
cs: Zesílení

en: An error occurred while checking for updates...
cs: Při kontrole aktualizací nastala chyba...

en: Angle
cs: Úhel

en: Antenna
cs: Anténa

en: Antenna lnb_lof1 (kHz)
cs: Anténa·lnb_lof1·(kHz)

en: Antenna lnb_lof2 (kHz)
cs: Anténa·lnb_lof2·(kHz)

en: Antenna lnb_slof (kHz)
cs: Anténa·lnb_slof·(kHz)

en: Append
cs: Připojit

en: Append to file
cs: Připojit do souboru

en: Application
cs: Aplikace

en: Apply
cs: Použít

en: Are you sure you want to reset your VLC media player preferences?
cs: Opravdu chcete vrátit zpět všechna nastavení pro VLC přehrávač?

en: Area
cs: Plocha

en: Artist
cs: Umělec

en: Artist metadata
cs: Metadata Umělce

en: Artwork URL
cs: URL Artvorku

en: As soon as track is added
cs: Hned po přidání skladby

en: Aspect ratio
cs: Poměr stran

en: Aspect ratio (4:3, 16:9).
cs: Poměr stran (4:3, 16:9).

en: Aspect ratio of the video image (4:3, 16:9). Default is square pixels.
cs: Poměr stran pro video (4:3, 16:9). Výchozí jsou čtvrecové pixely.

en: Aspect ratio: %s
cs: Poměr stran: %s

en: Aspect-ratio
cs: Poměr stran

en: Audio
cs: Zvuk

en: Audio &Channels
cs: Zvukové &kanály

en: Audio &Device
cs: Zvukové &zařízení

en: Audio &Track
cs: Zvuková &stopa

en: Audio CD
cs: Zvukové CD

en: Audio CD - Track %02i
cs: Audio CD - Stopa %02i

en: Audio CD device
cs: Zařízení pro zvukové CD

en: Audio CD input
cs: Vstup zvukového CD

en: Audio Channel
cs: Zvukový kanál

en: Audio Channel to use, if there are several audio inputs.
cs: Pokud je několik zvukových vstupů vyberte, který zvukový kanál se má použít.

en: Audio Channels
cs: Zvukové kanály

en: Audio Device
cs: Zvukové zařízení

en: Audio Device: %s
cs: Zvukové zařízení: %s

en: Audio Effects
cs: Zvukové efekty

en: Audio Files
cs: Zvukové soubory

en: Audio Filter
cs: Filtr zvuku

en: Audio PID
cs: PID zvuku

en: Audio Settings not saved
cs: Nastavení zvuku nebyla uložena

en: Audio Track
cs: Zvuková stopa

en: Audio and Subtitles
cs: Zvuk a titulky

en: Audio channels
cs: Zvukové kanály

en: Audio codec
cs: Audio kodek

en: Audio codecs
cs: Audio kodeky

en: Audio delay %i ms
cs: Zpoždění zvuku %i ms

en: Audio delay down
cs: Snížit zpoždění zvuku

en: Audio delay up
cs: Zvýšit zpoždění zvuku

en: Audio desynchronization compensation
cs: Kompenzace desynchronizace zvuku

en: Audio device is not configured
cs: Zvukové zařízení není nastaveno

en: Audio device name
cs: Název zvukového zařízení

en: Audio encoder
cs: Zvukový enkodér

en: Audio filter
cs: Zvukový filtr

en: Audio filtering failed
cs: Filtrace zvuku selhala

en: Audio filters
cs: Zvukové filtry

en: Audio filters are used to process the audio stream.
cs: Zvukové filtry jsou použiti pro zpracování zvuku.

en: Audio input
cs: Zvukový vstup

en: Audio input of the card to use (see debug).
cs: Zvukový vstup karty, který se má použít (viz debug)

en: Audio language
cs: Jazyk zvukové stopy

en: Audio mode
cs: Režim zvuku

en: Audio output channels mode
cs: Kanály zvukového výstupu

en: Audio output frequency (Hz)
cs: Výstupní frekvence zvuku (Hz)

en: Audio output module
cs: Modul zvukového výstupu

en: Audio output saved volume
cs: Uložená hlasitost zvukového výstupu

en: Audio output volume step
cs: Krok hlasitosti zvukového výstupu

en: Audio port
cs: Port pro zvuk

en: Audio settings
cs: Nastavení zvuku

en: Audio track
cs: Zvuková stopa

en: Audio track ID
cs: ID zvukové stopy

en: Audio track: %s
cs: Zvuková stopa: %s

en: Audio visualizations
cs: Audio vizualizace

en: Audio visualizations
cs: Vizualizace zvuku

en: Audio volume (0-65535).
cs: Hlasitost zvuku (0-65535).

en: Audio/Video
cs: Zvuk/video

en: Author
cs: Autor

en: Author metadata
cs: Metadata Autora

en: Authors
cs: Autoři

en: Auto
cs: Automaticky

en: Auto Connection
cs: Automatické připojení

en: Auto connection
cs: Automatické připojení

en: Auto gain
cs: Automatický zisk

en: Auto re-connect
cs: Automaticky obnovit spojení

en: Auto white balance
cs: Automatické vyvážení bílé

en: Auto-playback of new items
cs: Automaticky přehrát nové položky

en: Autodetect subtitle files
cs: Automaticky detekovat soubory s titulky

en: Automatic
cs: Automatický

en: Automatic cropping
cs: Automatický ořez

en: Automatically check for updates
cs: Kontrolovat aktualizace automaticky.

en: Automatically detect a subtitle file, if no subtitle filename is specified (based on the filename of the movie).
cs: Automaticky detekuje název souboru s titulky. Pokud není žádný název zadán je detekce založena na názvu souboru daného videa.

en: Automatically detect black borders and crop them.
cs: Automaticky detekovat černé pruhy a ořezávat je

en: Automatically preparse files
cs: Automaticky předzpracovat soubory

en: Automatically preparse files added to the playlist (to retrieve some metadata).
cs: Automaticky předzpracovat soubory přidané do seznamu skladeb (k získání určitých metadat).

en: Automatically save the volume on exit
cs: Automaticky uložit hlasitost při ukončení

en: Automatically set the video input's gain (if supported by the v4l2 driver).
cs: Automaticky nastaví zisk video vstupu (pokud je to podporováno ovladačem v4l2).

en: Automatically set the white balance of the video input (if supported by the v4l2 driver).
cs: Automaticky nastaví vyvážení bílé video vstupu (pokud je to podporováno ovladačem v4l2).

en: B4S playlist import
cs: import seznamu skladeb B4S

en: Back
cs: Zpět

en: Background
cs: Pozadí

en: Background aspect ratio
cs: Poměr stran pozadí

en: Balance
cs: Vyvážení

en: Balance of the audio input (if supported by the v4l2 driver).
cs: Vyvážení zvukového vstupu (pokud je to podporováno ovladačem v4l2).

en: Basic
cs: Základní

en: Bass
cs: Basy

en: Bass level of the audio input (if supported by the v4l2 driver).
cs: Úroveň basů zvukového vstupu (pokud je to podporováno ovladačem v4l2).

en: Be quiet
cs: Potichu

en: Bicubic (good quality)
cs: Bikubické (dobrá kvalita)

en: Big Button
cs: Velké tlačítko

en: Bilinear
cs: Bilineární

en: Bits per sample
cs: Bitů na vzorek

en: Black
cs: Černá

en: Black level
cs: Úroveň černé

en: Black level of the video input (if supported by the v4l2 driver).
cs: Úroveň černé video vstupu (pokud je to podporováno ovladačem v4l2).

en: Black screens in Fullscreen mode
cs: Černá obrazovka v celoobrazovkovém režimu

en: Black screens in fullscreen
cs: Černé okraje v celoobrazovkovém režimu

en: Black slot
cs: Černé pole

en: Blend
cs: Mísení

en: Blu-Ray Disc Input
cs: Blu-Ray Disc

en: Blue
cs: Modrá

en: Blue balance
cs: Vyvážení modré

en: Blue balance of the video input (if supported by the v4l2 driver).
cs: Vyvážení modré video vstupu (pokud je to podporováno ovladačem v4l2).

en: Blur factor (1-127)
cs: Faktor rozmazání (1-127)

en: Bonjour services
cs: Služby Bonjour

en: Bookmark
cs: Záložka

en: Bookmark %i
cs: Záložka %i

en: Bookmarks
cs: Záložky

en: Bookmarks list for a stream
cs: Záložky pro proudy

en: Bookmarks...
cs: Záložky...

en: Border height
cs: Výška okraje

en: Border width
cs: Šířka okraje

en: Bottom
cs: Dole

en: Bottom-Left
cs: Dole vlevo

en: Bottom-Right
cs: Dole vpravo

en: Brightness
cs: Jas

en: Brightness of the video input.
cs: Jas video vstupu.

en: Brightness threshold
cs: Práh jasu

en: Bring All to Front
cs: Přenést vše dopředu

en: Browse
cs: Procházet

en: Browse...
cs: Procházet...

en: By default, VLC keeps a list of the last 10 items. This feature can be disabled here.
cs: Ve výchozím nastavení si VLC pamatuje 10 posledních položek. To lze tady zakázat.

en: By default, VLC keeps the last equalizer settings before termination. This feature can be disabled here.
cs: Ve výchozím nastavení si VLC pamatuje nastavení ekvalizéru před ukončením. To lze tady zakázat.

en: Bytes
cs: Bytů

en: C
cs: cs

en: C&lear
cs: Vyči&stit

en: CC 608/708
cs: CC·608/708

en: CDDB Server
cs: CDDB server

en: CDDB Server port to use.
cs: Port, který používat pro připojení k serveru CDDB

en: CDDB port
cs: port serveru CDDB

en: CDG demuxer
cs: CDG demultiplexer

en: CPU
cs: Procesor

en: CPU features
cs: Vlastnosti CPU

en: CPU optimizations
cs: Optimalizace CPU

en: CRL file
cs: CRL soubor

en: Cabaret
cs: Kabaret

en: Cable
cs: Kabel

en: Cache size (number of images)
cs: Velikost vyrovnávací paměti (počet obrázků)

en: Caching
cs: Vyrovnávací paměť

en: Caching value (ms)
cs: Hodnota keše (ms)

en: Caching value for V4L captures. This value should be set in milliseconds.
cs: Hodnota vyrovnávací paměti V4L pro záznam. Tato hodnota by měla být v milisekundách.

en: Caching value for V4L2 captures. This value should be set in milliseconds.
cs: Hodnota vyrovnávací paměti V4L2 pro záznam. Tato hodnota by měla být v milisekundách.

en: Caching value in ms
cs: Hodnota vyrovnávací paměti v ms

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Cannot write to file %1:
    %2.
cs: Nelze zapsat do souboru·%1:
    %2.

en: Capability
cs: Možnosti

en: Capture
cs: Zachytit

en: Capture &Device
cs: &Zachytávací zařízení

en: Capture mode
cs: Režim zachytávání

en: Capture the audio stream in stereo.
cs: Zaznamenat zvukový proud jako stereo.

en: Cartoon
cs: Kresba

en: Center
cs: Uprostřed

en: Certificate file
cs: Soubor s certifikátem

en: Change
cs: Změnit

en: Change Hotkey
cs: Změnit klávesovou zkratku

en: Change the caching for the media
cs: Změnit použití vyrovnávací paměti pro médium

en: Change the display name of the Service.
cs: Změní zobrazované jméno služby.

en: Change the start time for the media
cs: Změnit počáteční čas pro dané médium

en: Channel
cs: Kanál

en: Channel Name
cs: Jméno kanálu

en: Channel number
cs: Číslo kanálu

en: Channel of the card to use (Usually, 0 = tuner, 1 = composite, 2 = svideo).
cs: Kanál karty, který se má použít (Obvykle,  0 = tuner, 1 = kompozitní, 2 = svideo).

en: Channels
cs: Kanály

en: Channels:
cs: Kanály:

en: Chapter
cs: Kapitola

en: Chapter %i
cs: Kapitola %i

en: Chapter codecs
cs: Kodeky kapitol

en: Check for &Updates...
cs: Kontrolovat akt&ualizace...

en: Check for Update...
cs: Kontrolovat aktualizace...

en: Checking for an update...
cs: Kontroluji aktualizace...

en: Choose
cs: Vybrat

en: Choose how album art will be downloaded.
cs: Zvolte, jak se budou stahovat obaly alb.

en: Choose input
cs: Vyberte vstup

en: Choose one or more media file to open
cs: Vložte jeden nebo více multimediálních souborů pro otevření

en: Choose which objects should print debug message
cs: Vyberte které objekty by měly vypisovat ladící zprávy

en: Choose your preferred video output and configure it here.
cs: Vyberte a nastavte si zde váš preferovaný video výstup.

en: Choose...
cs: Vybrat...

en: Christian rap
cs: Křesťanský Rap

en: Circular Left
cs: Levotočivá

en: Circular Right
cs: Pravotočivá

en: Cl&ose
cs: &Zavřít

en: Classic rock
cs: Klasický Rock

en: Classical
cs: Klasika

en: Clear
cs: Vyčistit

en: Clear List
cs: Smazat seznam

en: Clear Menu
cs: Smazat nabídku

en: Client port
cs: Port klienta

en: Clock synchronisation
cs: Synchronizace hodin

en: Clone
cs: Duplikovat

en: Clone the image
cs: Klonovat obraz

en: Close Window
cs: Zavřít okno

en: Club
cs: Klub

en: Codec
cs: Kodek

en: Codec Details
cs: Podrobnosti o kodeku

en: Codecs / Muxers
cs: Kodeky / multiplexery

en: Color
cs: Barva

en: Color extraction
cs: Vyjmutí barvy

en: Color fun
cs: Zábavné obarvení

en: Color inversion
cs: Inverze barev

en: Color messages
cs: Barevné zprávy

en: Color of the text that will be rendered on the video. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
cs: Barva textu, který bude vykreslen přes video. Musí být zadána hexadecimálně (jako barvy v HTML). První dva znaky jsou pro červenou, poté zelenou a poté modrou. #000000 = černá, #FF0000 = červená, #00FF00 = zelená, #FFFF00 = žlutá (červená + zelená), #FFFFFF = bílá

en: Color of the video input.
cs: Barva video vstupu.

en: Color threshold
cs: Práh barvy

en: Columns
cs: Sloupců

en: Comedy
cs: Komedie

en: Command
cs: Příkaz

en: Command UDP port
cs: UDP port pro příkaz

en: Commands
cs: Příkazy

en: Comment
cs: Komentář

en: Comment to put in ASF comments.
cs: Komentář vložený do ASF.

en: Comments
cs: Poznámky

en: Compiler:
cs: Kompilátor:

en: Compiler: %s
cs: Kompilátor: %s

en: Complete MRL for VLC internal
cs: Úplné MRL pro vnitřek VLC

en: Composite input
cs: Kompozitní vstup

en: Config of last used skin
cs: Nastavit naposledy použitý motiv

en: Configuration file
cs: Soubor s nastavením

en: Configuration file for the OSD Menu.
cs: Konfigurační soubor pro OSD Menu.

en: Configuration options
cs: Konfigurace

en: Configure
cs: Nastavit

en: Configure Hotkeys
cs: Nastavit klávesové zkratky

en: Configure podcasts...
cs: Nastavit podcasty...

en: Connection failed
cs: Spojení selhalo

en: Console
cs: Konzole

en: Continue
cs: Pokračovat

en: Continuous stream
cs: Nepřetržitý proud

en: Contrast
cs: Kontrast

en: Contrast of the video input.
cs: Kontrast video vstupu.

en: Control interfaces
cs: Ovládací rozhraní

en: Control menu for the player
cs: Ovládací nabídka pro přehrávač

en: Conve&rt / Save...
cs: Konve&rtovat / Uložit...

en: Convert
cs: Konvertovat

en: Copy
cs: Kopírovat

en: Copyright metadata
cs: Metadata Copyrightu

en: Create
cs: Vytvořit

en: Create a "puzzle game" with the video.
    The video gets split in parts that you must sort.
cs: Vytvoří "Puzzle" z videa.
    Video se rozdělí na části, které musíte složit.

en: Create a new bookmark
cs: Vytvořit novou záložku

en: Crop
cs: Ořez

en: Crop one pixel from the bottom of the video
cs: Oříznout jeden pixel ze spodku videa

en: Crop one pixel from the left of the video
cs: Oříznout jeden pixel z levé strany videa

en: Crop one pixel from the right of the video
cs: Oříznout jeden pixel z pravé strany videa

en: Crop one pixel from the top of the video
cs: Oříznout jeden pixel z vršku videa

en: Crop video filter
cs: Video filter ořezu

en: Crop: %s
cs: Ořez: %s

en: Cropping failed
cs: Ořezávání selhalo

en: Crops a defined part of the image
cs: Ořeže definovanou část obrázku

en: Cult
cs: Kultovní

en: Current channel:
cs: Aktuální kanál:

en: Current visualization
cs: Současná vizualizace

en: Custom
cs: Vlastní

en: Customi&ze Interface...
cs: Upravit roz&hraní...

en: Cut
cs: Vyjmout

en: Cycle audio track
cs: Změnit zvukovou stopu

en: Cycle deinterlace modes
cs: Změnit režim odstranění prokládání

en: Cycle source aspect ratio
cs: Změnit poměr stran vstupu

en: Cycle subtitle track
cs: Změnit stopu titulků

en: Cycle through a predefined list of source aspect ratios.
cs: Přepíná mezi nadefinovanými hodnotami poměru stran.

en: Cycle through audio devices
cs: Změnit zvukové zařízení

en: Cycle video crop
cs: Změnit oříznutí videa

en: D-Bus control interface
cs: D-Bus ovládací rozhraní

en: DTS delay (ms)
cs: DTS prodleva (ms)

en: DVB Type:
cs: Typ DVB

en: DVB playlist import
cs: import seznamu skladeb DVB

en: DVB subtitles
cs: DVB titulky

en: DVD angle
cs: DVD úhel

en: DVD device
cs: DVD zařízení

en: DVD menus
cs: Nabídka DVD

en: DVD with menus
cs: DVD s menu

en: DVD without menus
cs: DVD bez menu

en: DVDnav Input
cs: DVDnav vstup

en: Dance
cs: Taneční hudba

en: Date
cs: Datum

en: Date metadata
cs: Metadata datumu

en: Day / Month / Year:
cs: Den / Měsíc / Rok:

en: Death metal
cs: Death Metal

en: Debug logging
cs: Ladící protokol

en: Debug mask
cs: Debugovací maska

en: Decimation
cs: Decimování

en: Decoded blocks
cs: Dekódované bloky

en: Decoding
cs: Dekódování

en: Decrease Volume
cs: Snížit hlasitost

en: Default
cs: Výchozí

en: Default Audio Device
cs: Výchozí zvukové zařízení

en: Default Caching Level
cs: Výchozí úroveň vyrovnávací paměti

en: Default DVD angle.
cs: Výchozí DVD úhel

en: Default Encoding
cs: Výchozí kódování

en: Default Server Port
cs: Výchozí port serveru

en: Default TCP connection timeout (in milliseconds).
cs: Výchozí časový limit pro TCP spojení (v milisekundách).

en: Default Volume
cs: Výchozí hlasitost

en: Default audio volume
cs: Základní hlasitost zvuku

en: Default background color
cs: Výchozí barva pozadí

en: Default devices
cs: Výchozí zařízení

en: Default encoding
cs: Výchozí enkoder

en: Default font color
cs: Výchozí barva fontu

en: Default multicast interface. This overrides the routing table.
cs: Výchozí rozhraní pro multicast. Přepisuje routovací tabulku.

en: Default replay gain
cs: Výchozí požadovaná síla signálu odpovědi

en: Default stream
cs: Základní stream

en: Define the colors of the volume slider
    By specifying the 12 numbers separated by a ';'
    Default is '255;255;255;20;226;20;255;176;15;235;30;20'
    An alternative can be '30;30;50;40;40;100;50;50;160;150;150;255'
cs: Specifikuje barvy posuvníku hlasitosti 
    výčtem 12-ti čísel oddělených ';' 
    Výchozí je '255;255;255;20;226;20;255;176;15;235;30;20' 
    Alternativou může být '30;30;50;40;40;100;50;50;160;150;150;255'

en: Define the colors of the volume slider
cs: Nastavit barvy posuvníku hlasitosti

en: Deinterlace
cs: Odstranění prokládání

en: Delay
cs: Zpoždění

en: Delay after which SAP items get deleted if no new announcement is received.
cs: Prodleva, po které budou položky SAP smazány, pokud nebude přijato žádné nové oznámení.

en: Delete
cs: Odstranit

en: Delete all the bookmarks
cs: Smazat všechny záložky

en: Delete the current profile
cs: Smazat vybraný profil

en: Delete the selected item
cs: Smazat vybranou položku

en: Deletes the selected item
cs: Odstraní vybranou položku

en: Demuxed
cs: Zpracováno

en: Demuxers
cs: Demultiplexery

en: Demuxers are used to separate audio and video streams.
cs: Demultiplexery se používají k oddělení zvukových a video proudů.

en: Description
cs: Popis

en: Description metadata
cs: Metadata popisku

en: Destination
cs: Cíl

en: Destination audio codec
cs: Cílový zvukový kodek

en: Destination file:
cs: Cílový soubor:

en: Destination subtitles codec
cs: Cílový kodek titulků

en: Destination video codec
cs: Cílový kodek videa

en: Device
cs: Zařízení

en: Device Selection
cs: Výběr zařízení

en: Device name
cs: Název zařízení

en: Device properties
cs: Vlastnosti zařízení

en: Device:
cs: Zařízení:

en: Dialog providers can be configured here.
cs: Poskytovatelé dialogů mohou být nastaveny právě zde.

en: Dialog providers settings
cs: Nastavení dialogů.

en: Direct rendering
cs: Přímé vykreslování

en: DirectShow DVB input
cs: DirectShow DVB vstup

en: DirectShow input
cs: DirectShow vstup

en: DirectX audio output
cs: Zvukový výstup DirectX

en: Directory
cs: Adresář

en: Directory or filename where the records will be stored
cs: Složka nebo název souboru, kam se budou ukládat snímky videa.

en: Directory where the video snapshots will be stored.
cs: Složka, kam se budou ukládat snímky videa.

en: Disable
cs: Vypnout

en: Disable DVD Menus (for compatibility)
cs: Zakáže nabídku DVD (z důvodu kompatibility)

en: Disable screensaver
cs: Vypnout šetřič obrazovky

en: Disable the screensaver during video playback.
cs: Vypne šetřič obrazovky při přehrávání videa.

en: Disc
cs: Disk

en: Disc Selection
cs: Výběr disku

en: Disc device
cs: Diskové zařízení

en: Discard
cs: Odložení

en: Disco
cs: Disko

en: Display
cs: Zobrazení

en: Display OSD menu on top of video output
cs: Zobrazit nabídku OSD přes výstup videa

en: Display Settings
cs: Nastavení zobrazení

en: Display device
cs: Zařízení pro zobrazení

en: Display locally
cs: Zobrazit lokálně

en: Display name of the Service
cs: Zobrazovaný název služby

en: Display playlist tree
cs: Zobrazit seznam skladeb jako strom

en: Display resolution
cs: Rozlišení zobrazovacího zařízení

en: Display the input video
cs: Zobrazit vstupní video

en: Display the output
cs: Zobrazit výstup

en: Display the snapshot preview in the screen's top-left corner.
cs: Zobrazit náhled snímku v levém horním rohu obrazovky.

en: Display the stream locally
cs: Zobrazit proud lokálně

en: Display the title of the video on top of the movie.
cs: Zobrazovat název videa na vrchu obrazu.

en: Display video snapshot preview
cs: Zobrazít náhled snímku videa

en: Display while streaming
cs: Zobrazovat při streamování

en: Displayed frames
cs: Zobrazené rámce

en: Distance between 'P' frames
cs: Vzdálenost mezi 'P' rámci

en: Do not display OSD menu on top of video output
cs: Nezobrazovat OSD

en: Do not display OSD menu on video output
cs: Nezobrazovat OSD

en: Do white balance
cs: Manuální vyvážení bílé

en: Dolby Surround decoder
cs: Dekodér Dolby Surround

en: Dolby Surround encoded streams won't be decoded before being processed by this filter. Enabling this setting is not recommended.
cs: Proudy kódované pomocí Dolby Surround nebudou dekódovány před zpracováním tímto filtrem. Aktivace této volby není doporučena.

en: Don't Send
cs: Neodesílat

en: Don't display any video
cs: Nezobrazovat video

en: Don't repair
cs: Neopravovat

en: Don't show
cs: Nezobrazovat

en: Double Size
cs: Dvojitá velikost

en: Double click to get media information
cs: Poklikejte pro získání informací o médiu

en: Download Cover Art
cs: Stáhnout obal alba

en: Download Plugin
cs: Stáhnout zásuvný modul

en: Download cover art
cs: Stáhnout obal média

en: Downloading ...
cs: Stahování...

en: Drop late frames
cs: Zahazovat video snímky podle potřeby

en: Dual mono
cs: Dvojité mono

en: Dummy
cs: Fiktivní

en: Dummy Interface
cs: Fiktivní rozhraní

en: Dummy audio output function
cs: Funkce fiktivního zvukového výstupu

en: Dummy stream output
cs: Fiktivní stream výstup

en: Dump
cs: Uložení

en: Dump raw input
cs: Ukládat syrový vstup

en: Duration
cs: Délka trvání

en: Duration in ms
cs: Trvání v ms

en: E&xport
cs: E&xportovat

en: Edge
cs: Hrana

en: Edit
cs: Úpravy

en: Edit Bookmarks
cs: Editovat záložky

en: Edit Input
cs: Upravit vstup

en: Edit Options
cs: Upravit nastavení

en: Edit selected profile
cs: Upravit

en: Edit settings
cs: Upravit nastavení

en: Effect
cs: Efekt

en: Effects
cs: Efekty

en: Eject the disc
cs: Vysunout disk

en: Electronic
cs: Elektronická

en: Embed the video output in the main interface.
cs: Vloží výstup videa do hlavního rozhraní.

en: Embedded video
cs: Vložené video

en: Empty Folder
cs: Prázdná složka

en: Enable
cs: Zapnout

en: Enable Audio
cs: Povolit zvuk

en: Enable CPU 3D Now! support
cs: Zapnout podporu 3D Now!

en: Enable CPU AltiVec support
cs: Zapnout podporu CPU AltiVec

en: Enable CPU MMX EXT support
cs: Zapnout podporu MMX EXT

en: Enable CPU MMX support
cs: Zapnout podporu CPU MMX

en: Enable CPU SSE support
cs: Zapnout podporu CPU SSE

en: Enable CPU SSE2 support
cs: Zapnout podporu CPU SSE2

en: Enable OSD
cs: Povolit OSD

en: Enable Video
cs: Povolit video

en: Enable audio
cs: Povolit zvukový výstup

en: Enable peaks
cs: Povolit špičky

en: Enable spatializer
cs: Zapnout úpravu prostoru

en: Enable transparency effects
cs: Zapnout průhlednost

en: Enable video
cs: Povolit video

en: Enable wallpaper mode
cs: Povolit režim obrázku na pozadí

en: Enables framedropping on MPEG2 stream. Framedropping occurs when your computer is not powerful enough
cs: Zapne zahazování snímků na proudech MPEG2. Zahazování snímků nastává, pokud váš počítač není dostatečně výkonný

en: Encapsulation
cs: Zapouzdření

en: Encapsulation Method
cs: Metoda zapouzdření

en: Encapsulation format
cs: Formát zapouzdření

en: Encoded by
cs: Enkódováno pomocí

en: Encoders settings
cs: Nastavení enkodéru

en: Encoding
cs: Kódování

en: Enqueue items to playlist when in one instance mode
cs: Při povolení pouze jedné instance zařadit položku do seznamu skladeb

en: Enter URL here...
cs: Vložte sem URL...

en: Enter the list of podcasts to retrieve, separated by '|' (pipe).
cs: Zadejte seznam URL adres podcastů, které se budou získávat, oddělený '|' (roura).

en: Entries
cs: Záznamy

en: Entry
cs: Záznam

en: Equalizer
cs: Ekvalizér

en: Equalizer preset
cs: Předvolba ekvalizéru

en: Equalizer with 10 bands
cs: Desetipásmový ekvalizér

en: Equalizer...
cs: Ekvalizér...

en: Erase
cs: Vymazat

en: Erase video filter
cs: Vymazat video filtr

en: Error
cs: Chyba

en: Error while saving meta
cs: Chyba při ukládání metadat

en: Errors
cs: Chyby

en: Errors and Warnings
cs: Chyby a varování

en: Errors and Warnings...
cs: Chyby a varování...

en: Ethnic
cs: Etnická

en: Exhaustive help for VLC and its modules
cs: Vyčerpávající nápověda pro VLC a jeho moduly

en: Existing playlist item
cs: Stávající položka seznamu skladeb

en: Exit if there are no more items in the playlist.
cs: Skončit, pokud nejsou žádné další položky v seznamu skladeb.

en: Expand Node
cs: Rozbalit uzel

en: Experimental
cs: Experimentální

en: Expiration time for resumed TLS sessions
cs: Doba vypršení obnovených TLS sezení

en: Export SDP as file
cs: Exportovat SDP do souboru

en: Exposure
cs: Expozice

en: Exposure of the video input (if supported by the v4L2 driver).
cs: Expozice video vstupu (pokud je to podporováno ovladačem v4l2).

en: Extended M3U
cs: Rozšířené M3U

en: Extended controls
cs: Rozšířené ovládání

en: Extra interface modules
cs: Extra moduly rozhraní

en: Extra metadata and other information are shown in this panel.
cs: Další popisné informace jsou zobrazeny v tomto panelu.

en: Extract
cs: Rozbalit

en: EyeTV is not launched
cs: EyeTV není spuštěna

en: FFmpeg audio/video encoder
cs: FFmpeg audio/video enkoder

en: FFmpeg demuxer
cs: FFmpeg demultiplexer

en: FFmpeg muxer
cs: FFmpeg multiplexer

en: FLAC demuxer
cs: FLAC demultiplexer

en: FM radio
cs: FM rádio

en: FTP account
cs: FTP účet

en: FTP input
cs: FTP vstup

en: FTP password
cs: FTP heslo

en: FTP user name
cs: FTP uživatelské jméno

en: Factor
cs: Síla

en: Failed to open "%s" for writing
cs: Nelze otevřít "%s" pro zápis

en: Fake
cs: Falešné

en: Fake TTY
cs: Falešné TTY

en: Fake video decoder
cs: Falešný video dekodér

en: Fast Forward
cs: Rychle vpřed

en: Fast bilinear
cs: Rychlé bilineární

en: Fast seek
cs: Rychlý posun

en: Faster
cs: Rychle

en: Faster (fine)
cs: Rychleji

en: Fat Outline
cs: Široký obrys

en: Fetch Information
cs: Získat informace

en: Fetch Meta Data
cs: Získat metadata

en: File Format:
cs: Formát souboru:

en: File Selection
cs: Výběr souboru

en: File audio output
cs: Zvukový výstup do souboru

en: File corrupted
cs: Soubor porušen

en: File could not be verified
cs: Soubor se nezdařilo verifikovat

en: File input
cs: Souborový vstup

en: File logging
cs: Zaznamenávání do souboru

en: File names:
cs: Názvy souborů:

en: File not verifiable
cs: Soubor nelze verifikovat

en: File reading failed
cs: Čtení souboru selhalo

en: File/Directory
cs: Soubor/adresář

en: Filebrowser starting point
cs: Výchozí složka prohlížeče souborů

en: Filename
cs: Název souboru

en: Filename for the font you want to use
cs: Název souboru s písmem, který chcete použít.

en: Filename prefix
cs: Prefix názvu souboru

en: Files
cs: Soubory

en: Files with these extensions will not be added to playlist when opening a directory.
    This is useful if you add directories that contain playlist files for instance. Use a comma-separated list of extensions.
cs: Soubory s následujícími příponami nebudou při otevření složky zařazeny do seznamu skladeb. To je užitečné tehdy, pokud složka již obsahuje seznam skladeb. Seznam přípon oddělte čárkou.

en: Filter:
cs: Filtr:

en: Filters
cs: Filtry

en: Find: %s
cs: Najít:·%s

en: Finish
cs: Dokončit

en: Fix HDTV height
cs: Opravit výšku HDTV

en: Fixing AVI Index...
cs: Opravování indexu AVI...

en: Flat
cs: Plochý

en: Flip horizontally
cs: Překlopit vodorovně

en: Flip the video horizontally (if supported by the v4l2 driver).
cs: Překlopit video horizontálně (pokud je to podporováno ovladačem v4l2).

en: Flip the video vertically (if supported by the v4l2 driver).
cs: Překlopit video vertikálně (pokud je to podporováno ovladačem v4l2).

en: Flip vertical position
cs: Převrátit vertikální pozici

en: Flip vertically
cs: Překlopit svisle

en: Folder
cs: Složka

en: Folder meta data
cs: Složka s metadaty

en: Font
cs: Písmo

en: Font Color
cs: Barva písma

en: Font Effect
cs: Efekt písma

en: Font Properties
cs: Vlastnosti písma

en: Font Size
cs: Velikost písma

en: Font color
cs: Barva písma

en: Font size
cs: Velikost písma

en: Font size in pixels
cs: Velikost písma v pixelech

en: Font size, in pixels. Default is -1 (use default font size).
cs: Velikost písma v pixelech. Výchozí hodnota je -1 (použít výchozí velikost).

en: Font size, pixels
cs: Velikost písma, pixely

en: Force IPv4
cs: Vynutit IPv4

en: Force IPv6
cs: Vynutit IPv6

en: Force detection of Dolby Surround
cs: Vynutit zjištění Dolby Surround

en: Force index creation
cs: Vynutit vytvoření indexu

en: Force mono audio
cs: Vynutit zvuk v Mono

en: Force skipping of frames to speed up decoding (-1=None, 0=Default, 1=B-frames, 2=P-frames, 3=B+P frames, 4=all frames).
cs: Vynucení přeskakování rámců pro zrychlení přehrávání (.1=žádné, 0=výchozí, 1=B-rámce, 2=P-rámce, 3=B+P rámce, 4=všechny rámce).

en: Force subtitle position
cs: Vynutit pozici titulků

en: Force the Video4Linux video device to use a specific chroma format (eg. I420 (default), RV24, etc.)
cs: Donutí video zařízení Video4Linux používat specifický formát barev (např. l420 (výchozí), RV24, atd.)

en: Force the Video4Linux2 video device to use a specific chroma format (eg. I420 or I422 for raw images, MJPG for M-JPEG compressed input) (Complete list: GREY, I240, RV16, RV15, RV24, RV32, YUY2, YUYV, UYVY, I41N, I422, I420, I411, I410, MJPG)
cs: Donutí video zařízení Video4Linux používat specifický formát barev (např. l420 nebo l422 pro raw obrázky, MJPG pro M-JPEG komprimovaný vstup) (Úplný seznam: GREY, I240, RV16, RV15, RV24, RV32, YUY2, YUYV, UYVY, I41N, I422, I420, I411, I410, MJPG)

en: Force the rc module to use stdin as if it was a TTY.
cs: Donutit rc modul používat stdin jako kdyby to bylo TTY.

en: Force update of this dialog's values
cs: Vynutit aktualizaci hodnot tohoto dialogu

en: Format
cs: Formát

en: Format of the string to send to Telepathy.Defaults to "Artist - Title" ($a - $t). You can use the following substitutions: $a Artist, $b Album, $c Copyright, $d Description, $e Encoder, $g Genre, $l Language, $n number, $p Now Playing, $r Rating, $s Subtitles language, $t Title, $u URL, $A Date, $B Bitrate, $C Chapter, $D Duration, $F URI, $I Video Title, $L Time Remaining, $N Name, $O Audio language, $P Position, $R Rate, $S Sample rate, $T Time elapsed, $U Publisher, $V Volume
cs: Formát řetězce zasílaného Telepathy. Implicitně je nastaveno "Umělec - Název" ($a - $t). Můžete použít následující výrazy: $a Umělec, $b Album, $c Copyright, $d Popis, $e Enkodér, $g Žánr, $l Jazyk, $n číslo, $p Nyní se přehrává, $r Hodnocení, $s Jazyk titulků, $t Název, $u URL, $A Datum, $B Bitrate, $C Kapitola, $D Délka, $F URI, $I Název videa, $L Zbývající čas, $N Název, $O Jazyk zvuku, $P Pozice, $R Rychlost, $S Vzorkovací frekvence, $T Uplynulý čas, $U Vydavatel, $V Hlasitost

en: Formatted Subtitles
cs: Formátované titulky

en: Frame By Frame
cs: Rámec za rámcem

en: Frame by frame
cs: Rámec za rámcem

en: Frame rate
cs: Snímkovací frekvence

en: Framebuffer device
cs: Framebuffer zařízení

en: Framerate
cs: Snímková frekvence

en: Frames per Second
cs: Snímky za sekundu

en: Frames per Second:
cs: Snímků za sekundu:

en: Frames per second
cs: Snímky za sekundu

en: Freetype2 font renderer
cs: Vykreslovač písma Freetype2

en: French TV
cs: Francouzská televize

en: Freq 1 (Hz)
cs: Frekvence 1 (Hz)

en: Freq 1 Q
cs: Frekvence 1 Q

en: Freq 2 (Hz)
cs: Frekvence 2 (Hz)

en: Freq 2 Q
cs: Frekvence 2 Q

en: Freq 3 (Hz)
cs: Frekvence 3 (Hz)

en: Freq 3 Q
cs: Frekvence 3 Q

en: Frequency
cs: Frekvence

en: From
cs: Od

en: Fuchsia
cs: Fuksiová

en: Full bass
cs: Basy naplno

en: Full bass and treble
cs: Plné basy a výšky

en: Full paths of the files separated by colons.
cs: Plné cesty k souborům oddělené dvojtečkou.

en: Full treble
cs: Výšky naplno

en: Fullscreen
cs: Režim celé obrazovky

en: Fullscreen Video Device
cs: Video zařízení pro režim celé obrazovky

en: Fullscreen video output
cs: Video výstup přes celou obrazovku

en: Gain
cs: Zisk

en: Game
cs: Hra

en: Gamma
cs: Gama

en: Gamma of the video input (if supported by the v4l2 driver).
cs: Gama video vstupu (pokud je to podporováno ovladačem v4l2).

en: Gangsta
cs: Gangsta Rap

en: General
cs: Obecné

en: General Audio
cs: Obecný zvuk

en: General Audio Settings
cs: Obecné nastavení zvuku

en: General Input
cs: Obecný vstup

en: General Video Settings
cs: Obecné nastavení videa

en: General audio settings
cs: Obecná nastavení zvuku

en: General input settings. Use with care...
cs: Obecná nastavení vstupů. Používejte opatrně...

en: General playlist behaviour
cs: Obecné chování seznamu skladeb

en: General settings for audio output modules.
cs: Obecná nastavení pro moduly zvukového výstupu

en: General stream output settings
cs: Obecná nastavení výstupu streamu

en: General video settings
cs: Obecná  nastavení videa

en: Generic
cs: Obecné

en: Genre
cs: Žánr

en: Genre description
cs: Popis žánru

en: Genre metadata
cs: Metadata žánru

en: Genre of the content.
cs: Žánr obsahu.

en: Geometry
cs: Geometrie

en: Gestures
cs: Gesta

[ctx: GetACP]
en: CP1252
cs: CP1250

en: Global Hotkeys
cs: Globální klávesové zkratky

en: Global Hotkeys interface
cs: Rozhraní pro globální klávesové zkratky

en: Global gain
cs: Globální zisk

en: GnomeVFS input
cs: GnomeVFS vstup

en: GnuTLS transport layer security
cs: Zabezpečení GnuTLS transportní vrstvy

en: Go back in browsing history
cs: Přejít zpět v historii prohlížení

en: Go forward in browsing history
cs: Přejít vpřed v historii prohlížení

en: Go to Time
cs: Přejít na čas

en: Go to the DVD menu
cs: Jít do nabídky DVD

en: Go to time
cs: Přejít na čas

en: Gothic
cs: Gotická

en: Gradient
cs: Přechod

en: Graphic Equalizer
cs: Grafický ekvalizér

en: Gray
cs: Šedá

en: Grayscale video output
cs: Video výstup ve stupních šedi

en: Green
cs: Zelená

en: Group
cs: Skupina

en: Group name
cs: Název skupiny

en: H264 video demuxer
cs: H264 demultiplexer videa

en: HD1000 video output
cs: HD1000 video výstup

en: HTML Playlist
cs: Seznam skladeb v HTML fomátu

en: HTML playlist (*.html)
cs: HTML seznam skladeb (*.html)

en: HTML playlist export
cs: Export seznamu skladeb do HTML

en: HTTP Host address
cs: HTTP adresa

en: HTTP announce
cs: HTTP oznámení

en: HTTP authentication
cs: HTTP autentikace

en: HTTP input
cs: HTTP vstup

en: HTTP interace Certificates Revocation List file.
cs: Soubor Certificates Revocation List pro HTTP rozhraní.

en: HTTP interface x509 PEM certificate file (enables SSL).
cs: Soubor s x509 PEM certifikátem pro HTTP rozhraní (povoluje SSL).

en: HTTP interface x509 PEM private key file.
cs: Soubor s x509 PEM soukromým klíčem pro HTTP rozhraní.

en: HTTP interface x509 PEM trusted root CA certificates file.
cs: Soubor s x509 PEM certifikáty důvěryhodných kořenových certifikačních autorit pro HTTP rozhraní.

en: HTTP password
cs: HTTP heslo

en: HTTP proxy password
cs: HTTP proxy heslo

en: HTTP proxy to be used It must be of the form http://[user@]myproxy.mydomain:myport/ ; if empty, the http_proxy environment variable will be tried.
cs: Použitá HTTP proxy. Musí být ve formátu http://[uživatel@]mojeproxy.mojedoména:můjport/ ; pokud je prázdná, vyzkouší se proměnná prostředí http_proxy.

en: HTTP remote control interface
cs: HTTP vzdálené ovládací rozhraní

en: HTTP stream output
cs: Výstup HTTP streamu

en: HTTP user name
cs: HTTP uživatelské jméno

en: Half Size
cs: Poloviční velikost

en: Handlers
cs: Obsluha modulů

en: Hard rock
cs: Hard Rock

en: Headphone effect
cs: Sluchátkový efekt

en: Headphone surround effect
cs: Prostorový efekt pro sluchátka

en: Headphone virtualization
cs: Sluchátkový efekt

en: Headphones
cs: Sluchátka

en: Height
cs: Výška

en: Height of the snapshot image.
cs: Výška uloženého snímku obrazovky.

en: Help
cs: Nápověda

en: Hide Others
cs: Skryt ostatní

en: Hide VLC
cs: Skrýt VLC

en: Hide VLC media player in taskbar
cs: Skrýt VLC přehrávač v liště úloh

en: Hide cursor and fullscreen controller after x milliseconds
cs: Skrývat kurzor a ovladač režimu celé obrazovky po X milisekundách

en: Hide future errors
cs: Skrýt budoucí chyby

en: Hide interface
cs: Skrýt rozhraní

en: Hide mouse cursor and fullscreen controller after n milliseconds, default is 3000 ms (3 sec.)
cs: Skrývat kurzor a ovladač režimu celé obrazovky po n milisekundách, výchozí je 3000 ms (3 sec.)

en: High freq (Hz)
cs: Vysoká frekvence (Hz)

en: High latency
cs: Vysoká odezva

en: High priority
cs: Vysoká priorita

en: High quality audio resampling
cs: Vysoce kvalitní převzorkování zvuku

en: Higher latency
cs: Nejvyšší odezva

en: Highest
cs: Nejvyšší

en: Highlight widget below
cs: Zvýraznit prvek dole

en: Highlight widget on the left
cs: Zvýraznit prvek vlevo

en: Highlight widget on the right
cs: Zvýraznit prvek vpravo

en: Highlight widget on top
cs: Zvýraznit prvek nahoře

en: Hop limit (TTL)
cs: Limit skoku (TTL)

en: Horizontal
cs: Horizontální

en: Horizontal centering
cs: Horizontální centrování

en: Horizontal flip
cs: Horizontální překlopení

en: Host
cs: Počítač

en: Host address
cs: Adresa počítače

en: Hot keys
cs: Klávesové zkratky

en: Hotkey for
cs: Zkratka pro

en: Hotkeys
cs: Klávesové zkratky

en: Hotkeys management interface
cs: Rozhraní pro správu klávesových zkratek

en: Hotkeys not saved
cs: Klávesové zkratky nebyly uloženy

en: Hotkeys settings
cs: Nastavení klávesových zkratek

en: Hours / Minutes / Seconds:
cs: Hodina / Minuta / Sekunda:

en: How long the notification will be displayed
cs: Jak dlouho bude oznámení zobrazeno

en: Hue
cs: Odstín

en: Hue of the video input (if supported by the v4l2 driver).
cs: Odstín video vstupu (pokud je to podporováno ovladačem v4l2).

en: Hue of the video input.
cs: Odstín video vstupu.

en: Hurry up
cs: Spěchej

en: I&mport
cs: I&mportovat

en: IO Method
cs: Metoda vstupu/výstupu

en: IO Method (READ, MMAP, USERPTR).
cs: Metoda vstupu/výstupu (READ, MMAP, USERPTR).

en: IP Address
cs: IP adresa

en: IPv4 multicast output interface address
cs: Adresa IPv4 výstupního rozhraní pro multicast

en: IPv4 will be used by default for all connections.
cs: IPv4 bude užito jako výchozí pro všechny spojení.

en: IPv6 will be used by default for all connections.
cs: IPvž bude užito jako výchozí pro všechny spojení.

en: IceCAST output
cs: Výstup pro IceCAST

en: If the average power over the last N buffers is higher than this value, the volume will be normalized. This value is a positive floating point number. A value between 0.5 and 10 seems sensible.
cs: Pokud je průměrná síla posledních N zásobníků vyšší než tato hodnota, tak bude hlasitost normalizována. Tato hodnota je kladné reálné číslo. Rozumná hodnota je mezi 0.5 a 10.

en: If this property is blank, different values
    for DVD, VCD, and CDDA are set.
    You can define a unique one or configure them 
    individually in the advanced preferences.
cs: Pokud je tato hodnota prázdná, tak jsou nastaveny
    různé hodnoty pro DVD, VCD a CDDA.
    Můžete nastavit jedinečnou hodnotu nebo je nastavit
    rozdílně v pokročilém nastavení.

en: If your clipboard contains a valid URL
    or the path to a file on your computer,
    it will be automatically selected.
cs: Pokud vaše schránka obsahuje korektní
    URL nebo cestu k souboru na počítači,
    bude automaticky vložena.

en: If your processor supports the 3D Now! instructions set, VLC can take advantage of them.
cs: Pokud váš procesor podporuje 3D Now! instrukce, VLC jich může využít.

en: If your processor supports the AltiVec instructions set, VLC can take advantage of them.
cs: Pokud váš procesor podporuje AltiVec instrukce, VLC jich může využít.

en: If your processor supports the MMX EXT instructions set, VLC can take advantage of them.
cs: Pokud váš procesor podporuje MMX EXT instrukce, VLC jich může využít.

en: If your processor supports the MMX instructions set, VLC can take advantage of them.
cs: Pokud váš procesor používá MMX instrukční sadu, VLC ji velice rádo využije.

en: If your processor supports the SSE instructions set, VLC can take advantage of them.
cs: Pokud váš procesor podporuje SSE instrukce, VLC jich může využít.

en: If your processor supports the SSE2 instructions set, VLC can take advantage of them.
cs: Pokud váš procesor podporuje SSE2 instrukce, VLC jich může využít.

en: Ignore
cs: Ignorovat

en: Image adjust
cs: Upravit obraz

en: Image clone
cs: Duplikovat obraz

en: Image colors inversion
cs: Inverze barev obrazu

en: Image cropping
cs: Ořezání obrázku

en: Image file
cs: Soubor obrázku

en: Image format
cs: Formát obrázku

en: Image format which will be used to store the video snapshots
cs: Formát obrázku, který bude použit pro uložení snímku videa

en: Image height
cs: Výška obrazu

en: Image modification
cs: Úprava obrazu

en: Imitates the effect of surround sound when using headphones.
cs: Imituje efekt prostorového zvuku při použití sluchátek.

en: In Volts [0, 13=vertical, 18=horizontal].
cs: Ve voltech [0, 13=vertikální, 18=horizontální].

en: In fullscreen mode, keep screen where there is no video displayed black
cs: V celoobrazovkovém režimu budou okraje obrazovky bez videa černé

en: In kHz for DVB-C/S/T
cs: v kHz pro DVB-C/S/T

en: In kHz for DVB-S or Hz for DVB-C/T
cs: v kHz pro DVB-S nebo Hz pro DVB-C/T

en: In this section you can force the behavior of the subtitle demuxer, for example by setting the subtitles type or file name.
cs: V této sekci můžete vynutit chování demultiplexeru titulků. Např. nastavení typu titulků, či názvu souboru.

en: Include subtitles
cs: Zahrnout titulky

en: Increase Volume
cs: Zvýšit hlasitost

en: Increase the priority of the process
cs: Zvýšit prioritu procesu

en: Increasing the priority of the process will very likely improve your playing experience as it allows VLC not to be disturbed by other applications that could otherwise take too much processor time. However be advised that in certain circumstances (bugs) VLC could take all the processor time and render the whole system unresponsive which might require a reboot of your machine.
cs: Zvýšení priority programu pravděpodobně zlepší přehrávání, protože běh VLC nebude přerušován jinými aplikacemi, který budou požadovat hodně procesorového času. Ale může se ve vyjímečných situacích stát (chyba programu), že program bude vyžadovat veškerý procesorový čas a to může velmi zpomalit počítač až bude nutné jej restartovat.

en: Index
cs: Rejstřík

en: Information about what your media or stream is made of.
    Muxer, Audio and Video Codecs, Subtitles are shown.
cs: Informace o tom, z čeho se skládá vaše médium nebo proud.
    Je zobrazen multiplexer, kodeky zvuku a videa, titulky.

en: Information...
cs: Informace...

en: Infrared
cs: Infračervený

en: Infrared remote control interface
cs: Infračervené dálkové ovládání

en: Inhibit the power management daemon during playback
cs: Zablokovat správce napájení v průběhu přehrávání

en: Inhibits the power management daemon during any playback, to avoid the computer being suspended because of inactivity.
cs: Zablokuje správce napájení v průběhu jakéhokoliv přehrávání, pro zabránění uspání počítače z důvodu nečinnosti.

en: Initial command to execute.
cs: Příkaz spuštěný při inicializaci.

en: Input
cs: Vstup

en: Input & Codec settings
cs: Nastavení vstupu a kodeků

en: Input & Codecs
cs: Vstup & kodeky

en: Input & Codecs Settings
cs: Nastavení vstupu a kodeků

en: Input && Codecs
cs: Vstup && kodeky

en: Input / Codecs
cs: Vstup / Kodeky

en: Input FIFO
cs: Vstupní FIFO

en: Input bitrate
cs: Vstupní bitrate

en: Input caching:
cs: Vyrovnávací paměť vstupu:

en: Input has changed
cs: Vstup se změnil

en: Input has changed, unable to save bookmark. Suspending playback with "Pause" while editing bookmarks to ensure to keep the same input.
cs: Vstup se změnil, nelze uložit záložku. Při úpravě záložky pozastavte přehrávání pomocí "Pozastavit" aby jste uložili stejný název vstupu.

en: Input list
cs: Seznam vstupu

en: Input of the card to use (see debug).
cs: Vstup karty, který se má použít (viz debug).

en: Input repetitions
cs: Opakování vstupů

en: Input stream
cs: Vstupní proud

en: Input syntax is deprecated
cs: Vstupní syntaxe je zastaralá

en: Input:
cs: Vstup:

en: Install Windows Service
cs: Nainstalovat službu Windows

en: Install the Service and exit.
cs: Nainstaluje službu a skončí.

en: Instances
cs: Instance

en: Instrumental
cs: Instrumentální

en: Instrumental pop
cs: Instrumentální Pop

en: Instrumental rock
cs: Instrumentální Rock

en: Integer from -1 (no model) to 4.
cs: Celé číslo od -1 (žádný model) do 4.

en: Interactive Zoom
cs: Interaktivní zoom

en: Interface
cs: Rozhraní

en: Interface Settings
cs: Nastavení rozhraní

en: Interface Settings not saved
cs: Nastavení rozhraní nebyla uložena

en: Interface interaction
cs: Interakce rozhraní

en: Interface module
cs: Moduly rozhraní

en: Invalid combination
cs: Neplatná kombinace

en: Invalid selection
cs: Neplatný výběr

en: Invalid signature
cs: Neplatný podpis

en: Inversion mode
cs: Inverzní režim

en: Inversion mode [0=off, 1=on, 2=auto]
cs: Inverzní režim [0=vypnuto, 1=zapnuto, 2=auto]

en: Invert colors
cs: Převrátit barvy

en: Inverts the colors of the image
cs: Převrátí barvy v obrázku

en: It is possible to apply effects to the rendered text to improve its readability.
cs: Je možné aplikovat efekty na vykreslené písmo pro zlepšení čitelnosti.

en: It is possible to cache the resumed TLS sessions. This is the expiration time of the sessions stored in this cache, in seconds.
cs: Je možné ukládat obnovená TLS sezení do vyrovnávací paměti. Toto je doba vypršení sezení uloženého v této vyrovnávací paměti v sekundách.

en: JACK Input
cs: JACK Vstup

en: JACK audio input
cs: JACK audio vstup

en: JACK audio output
cs: Zvukový výstup JACK

en: Joint stereo
cs: Smíšené stereo

en: Jump Bac&kward
cs: Posun&out vzad

en: Jump To Time
cs: Přejít na čas

en: Jump sizes
cs: Délky skoků

en: Jump to Specific &Time
cs: Přejít na &určitý čas

en: Jump to time
cs: Přejít na čas

en: Keep Recent Items
cs: Ponechat nedávné položky

en: Keep aspect ratio
cs: Zachovat poměr stran

en: Keep current Equalizer settings
cs: Zachovat současné nastavení ekvalizéru

en: Keep original audio track
cs: Zachovat původní zvukovou stopu

en: Keep original size
cs: Zachovat původní velikost

en: Keep original video track
cs: Zachovat původní video stopu

en: Keep stream output open
cs: Ponechat proudové vysílání otevřené

en: Key:
cs: Klávesa:

en: LNB voltage
cs: Napětí LNB

en: Language
cs: Jazyk

en: Large
cs: Velké

en: Large Hall
cs: Velká hala

en: Larger
cs: Větší

en: Last.fm username not set
cs: Není nastaveno uživatelské jméno pro last.fm

en: Launch EyeTV now
cs: Spustit nyní EyeTV

en: Launching an update request...
cs: Spouštím požadavek na aktualizaci...

en: Leave Fullscreen
cs: Opustit režim celé obrazovky

en: Leave fullscreen
cs: Opustit režim celé obrazovky

en: Left
cs: Vlevo

en: LibNotify Notification Plugin
cs: Oznamovací plugin LibNotify

en: License
cs: Licence

en: Lime
cs: Citrusová

en: Linear
cs: Lineární

en: List of handler extensions and executable paths (for instance: php=/usr/bin/php,pl=/usr/bin/perl).
cs: Seznam přípon a cest k programům pro obsluhu modulů (například: php=/usr/bin/php,pl=/usr/bin/perl).

en: List of sizes separated by colons (720x576:480x576).
cs: Seznam velikostí oddělený dvojtečkou (720x576:480x576).

en: Listen to IPv4 announcements on the standard addresses.
cs: Poslouchat IPv4 oznámení na standartních adresách.

en: Listen to IPv6 announcements on the standard addresses.
cs: Poslouchat IPv6 oznámení na standartních adresách.

en: Live
cs: Živě

en: Load subtitles file:
cs: Otevřít soubor s titulky:

en: Load this subtitle file. To be used when autodetect cannot detect your subtitle file.
cs: Načte soubor s titulky. Používá se tehdy, pokud autodetekce nebyla schopna najít soubor s titulky.

en: Local playback
cs: Lokální přehrávání

en: Location
cs: Umístění

en: Location:
cs: Umístění:

en: Lock function
cs: Uzamknout funkci

en: Log all VLC messages to a text file.
cs: Ukládat všechny zprávy VLC do textového souboru.

en: Log all VLC messages to syslog (UNIX systems).
cs: Ukládat všechny zprávy VLC do systémového logu (systémy UNIX).

en: Log filename
cs: Název souboru se záznamem

en: Log format
cs: Formát záznamu

en: Log to file
cs: Uložit záznamy do souboru

en: Log to syslog
cs: Uložit záznamy do syslogu

en: Logging
cs: Zaznamenávání

en: Login:pass
cs: Přihlašovací jméno:heslo

en: Logo erase
cs: Vymazat logo

en: Logo position
cs: Pozice loga

en: Long backwards jump
cs: Dlouhý skok zpět

en: Long forward jump
cs: Dlouhý skok vpřed

en: Long jump length
cs: Délka dlouhéhé skoku

en: Long jump length, in seconds.
cs: Délka dlouhého skoku v sekundách.

en: Look for a subtitle file in those paths too, if your subtitle file was not found in the current directory.
cs: Hledat titulky také v této cestě, pokud nebyly nalezeny v aktuálním adresáři.

en: Loop
cs: Smyčka

en: Loop from point A to point B continuously.
cs: Nepřetržitá smyčka z bodu A do bodu B.

en: Lost buffers
cs: Ztracené buffery

en: Lost frames
cs: Ztracené rámce

en: Loudness
cs: Hlasitost

en: Loudness of the audio input (if supported by the v4l2 driver).
cs: Hlasitost zvukového vstupu (pokud je to podporováno ovladačem v4l2).

en: Low freq (Hz)
cs: Nízká frekvence (Hz)

en: Low latency
cs: Nízká odezva

en: Lowest
cs: Nejnižší

en: Lowest latency
cs: Nejnižší odezva

en: Lua interface
cs: Rozhraní Lua

en: M3U playlist export
cs: Export seznamu skladeb do M3U

en: M3U playlist import
cs: import seznamu skladeb M3U

en: MOD demuxer (libmodplug)
cs: MOD demultiplexer (libmodplug)

en: MPEG 1 Format
cs: Formát MPEG 1

en: MPEG Audio Layer 3 (useable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG and RAW)
cs: MPEG·Audio·Layer·3·(použitelný s·MPEG·PS,·MPEG·TS,·MPEG1,·ASF,·OGG·a·RAW)

en: MPEG-1 Video codec (usable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, OGG and RAW)
cs: MPEG-1·Video·kodek·(použitelný s·MPEG·PS,·MPEG·TS,·MPEG1,·OGG·a RAW)

en: MPEG-2 Video codec (usable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, OGG and RAW)
cs: MPEG-2·Video·kodek·(použitelný s·MPEG·PS,·MPEG·TS,·MPEG1,·OGG·a·RAW)

en: MPEG-4 Video codec (useable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, MP4, OGG and RAW)
cs: MPEG-4·Video·kodek·(použitelný s·MPEG·PS,·MPEG·TS,·MPEG1,·ASF,·MP4,·OGG·a·RAW)

en: MPEG-I/II video demuxer
cs: MPEG-I/II demultiplexer videa

en: MPEG-PS demuxer
cs: MPEG-PS demultiplexer

en: MSN Now-Playing
cs: MSN - nyní se přehrává

en: MTU of the network interface
cs: MTU síťového rozhraní

en: Mac OS X interface
cs: Rozhraní Mac OS X

en: Magnification
cs: Zvětšení

en: Magnify
cs: Lupa

en: Magnify a part of the video. You can select which part of the image should be magnified.
cs: Zvětší část videa. Můžete vybrat část obrazu, která by měla být zvětšena.

en: Main Toolbar
cs: Hlavní nástrojová lišta

en: Main interfaces
cs: Hlavní rozhraní

en: Main interfaces settings
cs: Nastavení hlavního rozhraní

en: Make a donation...
cs: Přispějte...

en: Manage &bookmarks
cs: Spravovat &záložky

en: Manual download only
cs: Pouze ruční stažení

en: Mask
cs: Maska

en: Max length
cs: Maximální délka

en: Maximal bitrate
cs: Maximální bitrate

en: Maximum bitrate
cs: Maximální bitrate

en: Maximum level
cs: Maximální úroveň

en: Maximum number of connections
cs: Maximální počet spojení

en: Maximum output video height.
cs: Maximální výška výstupního videa.

en: Maximum output video width.
cs: Maximální šířka výstupního videa.

en: Maximum video height
cs: Maximální výška videa

en: Maximum video width
cs: Maximální šířka videa

en: Mean
cs: Průměr

en: Media &Information
cs: &Informace o médiu

en: Media Files
cs: Soubory

en: Media Information
cs: Informace o médiu

en: Media Information...
cs: Informace o médiu...

en: Media Library
cs: Knihovna médií

en: Media Manager Edition
cs: Správce Médií

en: Media Manager List
cs: Správce médií

en: Media: %s
cs: Médium: %s

en: Meditative
cs: Meditativní

en: Medium backwards jump
cs: Střední skok zpět

en: Medium forward jump
cs: Střední skok vpřed

en: Medium jump length
cs: Délka středního skoku

en: Medium jump length, in seconds.
cs: Délka středního skoku v sekundách.

en: Mega bass level
cs: Mega bass úroveň

en: Menu position
cs: Pozice menu

en: Menu update interval
cs: Interval aktualizace menu

en: Messages
cs: Zprávy

en: Messages...
cs: Zprávy...

en: Meta-information
cs: Meta-informace

en: Mi&nimal View
cs: Mi&nimální zobrazení

en: Microsoft Media Server (MMS) input
cs: MMS vstup

en: Middle
cs: Uprostřed

en: Minimize Window
cs: Minimalizovat okno

en: Misc
cs: Ostatní

en: Miscellaneous
cs: Různé

en: Miscellaneous audio settings and modules.
cs: Různá nastavení a moduly pro zvuk

en: Mode
cs: Režim

en: Modulation type
cs: Typ modulace

en: Modules tree
cs: Strom modulů

en: Monitor pixel aspect ratio
cs: Poměr stran Výstupního zařízení

en: More Info
cs: Více informací

en: Mosaic
cs: Mozaika

en: Motion Detect
cs: Detekce pohybu

en: Motion blur
cs: Rozmáznutí pohybem

en: Motion blur filter
cs: Filtr rozmazání monitoru

en: Motion detect
cs: Detekce pohybu

en: Mount Point
cs: Přípojný bod

en: Mouse Gestures
cs: Gesta myši

en: Mouse events
cs: Události myši

en: Mouse gestures control interface
cs: Ovládání pomocí gest myši

en: MouseWheel x-axis Control
cs: Kolečko myši

en: MouseWheel x-axis can control volume, position or mousewheel event can be ignored
cs: Kolečko myši může ovládat hlasitost, pozici přehrávání nebo může být úplně ignorováno

en: Move To Trash and Relaunch VLC
cs: Zahodit do koše a spustit VLC znovu

en: Multicast output interface
cs: Výstupní rozhraní pro všesměrové vysílání

en: Musical
cs: Muzikál

en: Mute
cs: Umlčet

en: Mute audio
cs: Umlčet zvuk

en: Mute audio input (if supported by the v4l2 driver).
cs: Ztlumit zvukový vstup (pokud je to podporováno ovladačem v4l2).

en: Mux Control
cs: Mux nastavení:

en: Muxer
cs: Multiplexer

en: Muxer:
cs: Multiplexer:

en: Muxers
cs: Multiplexery

en: Muxers create the encapsulation formats that are used to put all the elementary streams (video, audio, ...) together. This setting allows you to always force a specific muxer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each muxer.
cs: Spojovače vytvoří uzavřené formáty, které jsou určeny k spojování všech základních streamů (zvuk, video,...) dohromady. Toto nastavení vám umožní vybrat specifický multiplexeru. Toto byste asi neměli dělat.
    Také můžete nastavit výchozí parametry pro jednotlivé multiplexery.

en: N&ormal Speed
cs: &Normální rychlost

en: N/A
cs: -

en: NT Service
cs: Služba NT

en: Name
cs: Název

en: Name for the font you want to use
cs: Název souboru s písmem, který chcete použít

en: Name of desired display device
cs: Název požadovaného zobrazovacího zařízení

en: Name:
cs: Název:

en: Native American
cs: Původní Americká

en: Navigate down
cs: Posun dolů

en: Navigate left
cs: Posun doleva

en: Navigate right
cs: Posun doprava

en: Navigate up
cs: Posun nahoru

en: Navigation
cs: Navigace

en: Navy
cs: Námořnická modř

en: Ncurses interface
cs: Rozhraní Ncurses

en: Ne&xt
cs: &Další

en: Nearest neighbour (bad quality)
cs: Nejbližší soused (špatná kvalita)

en: Network
cs: Síť

en: Network Identifier
cs: Identifikátor sítě

en: Network Name
cs: Název sítě

en: Network Protocol
cs: Síťový protokol

en: Network interaction failed
cs: Selhala interakce se sítí

en: Network settings
cs: Nastavení sítě

en: Network synchronisation
cs: Synchronizace sítě

en: Never fix
cs: Nikdy neopravovat

en: New destination
cs: Nový cíl

en: New wave
cs: Nová vlna

en: Next
cs: Další

en: Next Channel
cs: Následující kanál

en: Next Chapter/Title
cs: Následující kapitola/titul

en: Next chapter
cs: Následující kapitola

en: Next frame
cs: Následující rámec

en: Next media in the playlist
cs: Následující položka v seznamu skladeb

en: Next title
cs: Následující titul

en: No %@s found
cs: Nenalezeny žádné %@s

en: No DVD menus
cs: Bez nabídky DVD

en: No Filtering
cs: Žádné filtrování

en: No device connected
cs: Není připojeno žádné zařízení

en: No file selected
cs: Žádný soubor není vybrán

en: No folder selected
cs: Žádná složka není vybrána

en: No help available
cs: Nápověda není k dispozici

en: No input
cs: Žádný vstup

en: No input found
cs: Nenalezen žádný vstup

en: No input found. A stream must be playing or paused for bookmarks to work.
cs: Vstup nenalezen. Proud musí být spuštěn nebo pozastaven aby záložka fungovala.

en: No item currently playing
cs: Aktuálně se nepřehrává žádná položka

en: No items in the playlist
cs: Žádné položky v seznamu skladeb

en: No suitable decoder module
cs: Žádný vhodný dekódovací modul

en: No valid destination
cs: Žádný platný cíl

en: Noise
cs: Šum

en: Noise reduction
cs: Redukce šumu

en: Noise video filter
cs: Filtr pro šum ve videu

en: Non-key
cs: Neklíč

en: None
cs: Nic

en: Norm
cs: Norma

en: Norm of the stream (Automatic, SECAM, PAL, or NTSC).
cs: Norma pro stream (Automaticky, SECAM, PAL nebo NTSC).

en: Normal
cs: Normální

en: Normal Size
cs: Normální velikost

en: Normal rate
cs: Normální rychlost

en: Normal/Repeat/Loop
cs: Normálně/Opakovat/Ve smyčce

en: Not Set
cs: Nenastaveno

en: Note:
cs: Poznámka:

en: Notify
cs: Oznamování

en: Now Playing
cs: Nyní se přehrává

en: Now playing
cs: Nyní se přehrává

en: NullSoft demuxer
cs: NullSoft demultiplexer

en: Number of audio buffers
cs: Počet bufferů zvuku

en: Number of audio channels in the transcoded streams.
cs: Počet zvukových kanálů ve vysílaném proudu.

en: Number of channels
cs: Počet kanálu

en: Number of clones
cs: Počet klonů

en: Number of columns
cs: Počet sloupců

en: Number of days between two update checks
cs: Počet dnů mezi kontrolou nových verzí

en: Number of output channels
cs: Počet výstupních kanálů

en: Number of resumed TLS sessions
cs: Počet obnovených TLS sezení

en: Number of rows
cs: Počet řádků

en: Number of threads
cs: Počet vláken

en: Number of time the same input will be repeated
cs: Počet opakování daného vstupu

en: Nuv demuxer
cs: Nuv demultiplexer

en: OGG demuxer
cs: OGG demultiplexer

en: Off
cs: Vypnuto

en: Ogg Vorbis Quality
cs: Kvalita Ogg Vorbis

en: Olive
cs: Olivová

en: On
cs: Zapnuto

en: On Screen Display
cs: OSD

en: On Screen Display menu
cs: OSD Menu

en: On Screen Display/Subtitle Settings not saved
cs: Nastavení OSD/titulků nebylo uloženo

en: One instance when started from file
cs: Jedna instance při spuštění pomocí asociované přípony

en: Online Documentation...
cs: Online dokumentace...

en: Online Forum...
cs: Online fórum...

en: Opacity
cs: Krytí

en: Opaqueness
cs: Neprůhlednost

en: Open
cs: Otevřít

en: Open &Capture Device...
cs: Otevřít zachy&távací zařízení..

en: Open &Disc...
cs: Otevřít &disk...

en: Open &Folder...
cs: Otevřít &složku...

en: Open &Location from clipboard
cs: Ote&vřít zdroj ze schránky

en: Open &Network Stream...
cs: Otevřít &síťový proud...

en: Open &Network...
cs: Otevřít &síť...

en: Open Capture Device...
cs: Otevřít zachytávací zařízení...

en: Open D&irectory...
cs: Otevřít &adresář...

en: Open Directory
cs: Otevřít adresář

en: Open Disc...
cs: Otevřít disk...

en: Open File
cs: Otevřít soubor

en: Open Network...
cs: Otevřít ze sítě...

en: Open Play&list...
cs: &Otevřít seznam skladeb...

en: Open RTP/UDP Stream
cs: Načíst RTP/UDP proud

en: Open Recent
cs: Otevřít nedávný

en: Open URL
cs: Otevřít URL

en: Open VIDEO_TS Directory
cs: Otevřít složku VIDEO_TS

en: Open VLM configuration...
cs: Otevřít nastavení VLM...

en: Open a medium
cs: Otevřít médium

en: Open a skin file
cs: Otevřít soubor s motivem

en: Open playlist
cs: Otevřít seznam skladeb

en: Open playlist...
cs: Otevřít seznam skladeb...

en: Open subtitles file
cs: Otevřít soubor s titulky

en: Open subtitles...
cs: Otevřít titulky...

en: Open: %s
cs: Otevřít: %s

en: OpenGL video output
cs: OpenGL video výstup

en: Options
cs: Možnosti

en: Ordered chapters
cs: Seřazené kapitoly

en: Original ID
cs: Originální ID

en: Other
cs: Ostatní

en: Outline
cs: Obrys

en: Output
cs: Výstup

en: Output FIFO
cs: Výstupní FIFO

en: Output URL
cs: Výstupní URL

en: Output device
cs: Výstupní zařízení

en: Output file
cs: Výstupní soubor

en: Output format
cs: Formát výstupu

en: Output module
cs: Výstupní modul

en: Output modules
cs: Výstupní moduly

en: Output video height.
cs: Výška video výstupu.

en: Output video in grayscale. As the color information aren't decoded, this can save some processing power.
cs: Zobrazit video černobíle. Tím, že není informace o barvě dekódována, můžete ušetřit nějaký výkon procesoru.

en: Output video width.
cs: Šířka video výstupu.

en: Output:
cs: Výstup:

en: Overlay is the hardware acceleration capability of your video card (ability to render video directly). VLC will try to use it by default.
cs: Překryv je schopnost hardwarové akcelerace vaší video karty (umožňuje vykreslovat video přímo). VLC se standardně pokusí toto využívat.

en: Overlay video output
cs: Vykreslovat video přímo

en: Overlays/Subtitles
cs: Vrstvy/Titulky

en: Override parametters
cs: Předefinovat parametry

en: P&layback
cs: &Přehrávání

en: PLS playlist import
cs: import seznamu skladeb PLS

en: PORTAUDIO audio output
cs: Zvukový výstup PORTAUDIO

en: POSIX signals handling interface
cs: Rozhraní pro zpracování POSIX volání

en: PVA demuxer
cs: PVA demultiplexer

en: Packet Size
cs: Velikost paketu

en: Packetizer modules settings
cs: Nastavení modulů paketizéru

en: Packetizers
cs: Paketizéry

en: Packetizers are used to "preprocess" the elementary streams before muxing. This setting allows you to always force a packetizer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each packetizer.
cs: Paketizéry jsou určeny k "předzpracování" základních streamů před sloučením. Toto nastavení vám umožní vždy vynucovat paketizaci, což byste opravdu dělat neměli.
    Také můžete nastavit výchozí hodnoty pro jednotlivé paketizéry.

en: Page
cs: Stránka

en: Panoramix
cs: Panorama

en: Parametric Equalizer
cs: Parametrický ekvalizér

en: Party
cs: Párty

en: Password
cs: Heslo

en: Password for HTTP Proxy
cs: Heslo pro HTTP Proxy

en: Password that will be requested to access the stream.
cs: Heslo, které bude použito pro přístup k proudu.

en: Password that will be used for the connection.
cs: Heslo, které bude použito pro připojení.

en: Password to be used for connection to the SOCKS proxy.
cs: Heslo pro spojení se SOCKS proxy.

en: Password:
cs: Heslo:

en: Paste
cs: Vložit

en: Path
cs: Cesta

en: Path to the skin to use.
cs: Cesta k použitému motivu.

en: Pause
cs: Pozastavit

en: Pause only
cs: Jen pozastavit

en: Pause the playback
cs: Pozastavit přehrávání

en: Paused
cs: Pozastaveno

en: Peak height
cs: Výška špičky

en: Peak protection
cs: Ochrana špiček

en: Percent
cs: Procent

en: Performance options
cs: Možnosti výkonu

en: Pixels to crop from bottom
cs: Pixelů k oříznutí zezpoda

en: Pixels to crop from left
cs: Pixelů k oříznutí zleva

en: Pixels to crop from right
cs: Pixelů k oříznutí zprava

en: Pixels to crop from top
cs: Pixelů k oříznutí zezhora

en: Place on video where to display the title (default bottom center).
cs: Místo ve videu, kde se zobrazují titulky (implicitně dole uprostřed).

en: Play
cs: Přehrát

en: Play and exit
cs: Hrát a skončit

en: Play and stop
cs: Hrát a zastavit

en: Play files randomly forever
cs: Přehrávat soubory vždy náhodně

en: Play only
cs: Pouze hrát

en: Play playlist bookmark 1
cs: Přehrát 1. záložku seznamu skladeb

en: Play playlist bookmark 10
cs: Přehrát 10. záložku seznamu skladeb

en: Play playlist bookmark 2
cs: Přehrát 2. záložku seznamu skladeb

en: Play playlist bookmark 3
cs: Přehrát 3. záložku seznamu skladeb

en: Play playlist bookmark 4
cs: Přehrát 4. záložku seznamu skladeb

en: Play playlist bookmark 5
cs: Přehrát 5. záložku seznamu skladeb

en: Play playlist bookmark 6
cs: Přehrát 6. záložku seznamu skladeb

en: Play playlist bookmark 7
cs: Přehrát 7. záložku seznamu skladeb

en: Play playlist bookmark 8
cs: Přehrát 8. záložku seznamu skladeb

en: Play playlist bookmark 9
cs: Přehrát 9. záložku seznamu skladeb

en: Play&list
cs: Seznam s&kladeb

en: Play/Pause
cs: Hrát/pozastavit

en: Playback
cs: Přehrávání

en: Playback control
cs: Ovládání přehrávání

en: Playback failure
cs: Přehrávání selhalo

en: Played buffers
cs: Přehrané buffery

en: Playlist
cs: Seznam skladeb

en: Playlist Files
cs: Soubory se seznamy skladeb

en: Playlist Files|
cs: Soubory se seznamy skladeb|

en: Playlist bookmark 1
cs: 1. záložka seznamu skladeb

en: Playlist bookmark 10
cs: 10. záložka seznamu skladeb

en: Playlist bookmark 2
cs: 2. záložka seznamu skladeb

en: Playlist bookmark 3
cs: 3. záložka seznamu skladeb

en: Playlist bookmark 4
cs: 4. záložka seznamu skladeb

en: Playlist bookmark 5
cs: 5. záložka seznamu skladeb

en: Playlist bookmark 6
cs: 6. záložka seznamu skladeb

en: Playlist bookmark 7
cs: 7. záložka seznamu skladeb

en: Playlist bookmark 8
cs: 8. záložka seznamu skladeb

en: Playlist bookmark 9
cs: 9. záložka seznamu skladeb

en: Playlist...
cs: Seznam skladeb...

en: Please enter the URL or path to the media you want to play
cs: Zadejte prosím URL nebo cestu k souboru, který chcete přehrát

en: Please enter the new profile name.
cs: Zadejte prosím název profilu.

en: Please set a username or disable the audioscrobbler plugin, and restart VLC.
    Visit http://www.last.fm/join/ to get an account.
cs: Prosím nastavte uživatelské jméno nebo vypněte last.fm audioscrobbler plugin a restartujte VLC.
    Navštivte http://www.last.fm/join/ pro vytvoření účtu.

en: Plu&gins and extensions
cs: Zásuvné &moduly a rozšíření

en: Plugins
cs: Zásuvné moduly

en: Plugins and extensions
cs: Zásuvné moduly a rozšíření

en: Podcast URLs list
cs: Adresy podcastů

en: Podcasts
cs: Podcasty

en: Pop/funk
cs: Pop/Funk

en: Position
cs: Pozice

en: Position Control
cs: Ovládání pozice

en: Position of video title
cs: Pozice titulu videa

en: Positioning method
cs: Metoda umístění

en: Post processing
cs: Post procesing

en: Post processing quality
cs: Kvalita následného zpracování

en: Post-Processing Quality
cs: Kvalita dodatečného zpracování

en: Pre&vious
cs: &Předchozí

en: Prefer system plugins over VLC
cs: Preferovat systémové doplňky přes VLC

en: Preferences
cs: Nastavení

en: Preferences...
cs: Nastavení...

en: Preferred Audio language
cs: Preferovaný jazyk zvuku

en: Preferred Subtitle Language
cs: Preferovaný jazyk titulků

en: Preferred decoders list
cs: Seznam preferovaných dekodérů

en: Preferred encoders list
cs: Seznam preferovaných enkodérů

en: Preferred packetizer list
cs: Preferovaný seznam paketizérů.

en: Preferred subtitles language
cs: Preferovaný jazyk titulků

en: Prefix
cs: Předpona

en: Preset
cs: Předvolba

en: Preset to use for the equalizer.
cs: Předvolba pro ekvalizér.

en: Press new keys for
    "%@"
cs: Stiskněte nové klávesy pro
    "%@"

en: Press the new keys for
cs: Stiskněte nové klávesy pro

en: Prev
cs: Předchozí

en: Prevents the audio output from going over a predefined value.
cs: Omezuje zvukovému výstupu překročit definovanou hodnotu.

en: Previous
cs: Předchozí

en: Previous Channel
cs: Předchozí kanál

en: Previous Chapter/Title
cs: Předchozí kapitola/titul

en: Previous chapter
cs: Předchozí kapitola

en: Previous media in the playlist
cs: Předchozí položka v seznamu skladeb

en: Previous title
cs: Předchozí titul

en: Primary language (Analog TV tuners only)
cs: Primární jazyk (pouze analog. tunery)

en: Primary language left, Secondary language right
cs: Primární jazyk vlevo, sekundární vpravo

en: Privacy / Network Interaction
cs: Soukromí / Komunikace se sítí

en: Privacy and Network Policies
cs: Zásady soukromí a sítě

en: Privacy and Network Warning
cs: Varování ohledně soukromí a připojení

en: Private key file
cs: Soubor soukromého klíče

en: Profile
cs: Profil

en: Profile Name
cs: Název profilu

en: Programs
cs: Programy

en: Protocol
cs: Protokol

en: Psychedelic
cs: Psychedelická

en: Psycho-acoustic model
cs: Psychoakustický model

en: Publisher
cs: Vydavatel

en: Pulseaudio audio output
cs: Zvukový výstup Pulseaudio

en: Purple
cs: Fialová

en: Puzzle game
cs: Hlavolam

en: Qt interface
cs: Qt rozhraní

en: Quality
cs: Kvalita

en: Quality level
cs: Úroveň kvality

en: Quality of post processing. Valid range is 0 to 6
    Higher levels require considerable more CPU power, but produce better looking pictures.
cs: Kvalita dodatečného zpracování. Platné rozmezí je mezi 0 a 6. Vyšší úrovně vyžadují podstatně více výkonu procesoru, ale vytváří lépe vypadající obrázky.

en: Quality of the stream.
cs: Kvalita proudu.

en: Quick &Open File...
cs: Rychlé &otevření souboru...

en: Quiet mode
cs: Tichý režim

en: Quiet mode.
cs: Tichý režim.

en: Quiet synchro
cs: Tichá synchronizace

en: Quit
cs: Konec

en: Quit VLC
cs: Ukončit VLC

en: Quit after Playback
cs: Ukončit po přehrání

en: RGB component to extract
cs: RGB komponenta k extrakci

en: RTMP stream output
cs: Výstup RTMP streamu

en: RTSP announce
cs: RTSP oznámení

en: Random
cs: Náhodně

en: Random Off
cs: Náhodné vypnuto

en: Random On
cs: Náhodné zapnuto

en: Rating
cs: Hodnocení

en: Read at media
cs: Načteno z média

en: ReadMe / FAQ...
cs: Čti mne / FAQ...

en: Record
cs: Záznam

en: Record directory or filename
cs: Adresář nebo soubor pro ukládání

en: Recording
cs: Nahrávání

en: Recording done
cs: Nahrávání dokončeno

en: Recreate a index for the AVI file. Use this if your AVI file is damaged or incomplete (not seekable).
cs: Znovu vytvořit index pro soubor AVI. Použijte, pokud je váš soubor AVI poškozen nebo není kompletní (nelze jej prohledávat).

en: Red
cs: Červená

en: Red balance
cs: Vyvážení červené

en: Red balance of the video input (if supported by the v4l2 driver).
cs: Vyvážení červené video vstupu (pokud je to podporováno ovladačem v4l2).

en: Refresh
cs: Obnovit

en: Refresh list
cs: Aktualizovat seznam

en: Refresh period in ms
cs: Obnovovací interval v ms

en: Refresh time
cs: Čas obnovení

en: Reggae
cs: Regé

en: Relative font size
cs: Relativní velikost písma

en: Remote control interface
cs: Rozhraní pro dálkové ovládání

en: Remote-OSD
cs: Vzdálené OSD

en: Remove
cs: Odstranit

en: Remove old preferences?
cs: Odstranit staré nastavení?

en: Rendering quality
cs: Kvalita vykreslování

en: Repair
cs: Opravit

en: Repair AVI Files
cs: Opravit AVI soubory

en: Repeat All
cs: Opakovat vše

en: Repeat Off
cs: Opakování vypnuto

en: Repeat One
cs: Opakovat aktuální

en: Repeat all
cs: Opakovat vše

en: Repeat current item
cs: Opakovat aktuální položku

en: Repeat delay:
cs: Interval opakování:

en: Repeat:
cs: Opakovat:

en: Replay gain
cs: Síla odpovědi

en: Reset
cs: Vrátit

en: Reset All
cs: Vrátit vše

en: Reset Preferences
cs: Vrátit volby

en: Reset controls to default
cs: Vrátit ovládání na výchozí hodnoty

en: Reset controls to defaults provided by the v4l2 driver.
cs: Vrátit ovládání do původního nastavení poskytnutého ovladačem v4l2

en: Reset v4l2 controls
cs: Vrátit ovládání v4l2 do původního nastavení

en: Resize interface to video size
cs: Přizpůsobit rozhraní velikosti videa

en: Resolution
cs: Rozlišení

en: Restore Defaults
cs: Obnovit výchozí

en: Retrieving Channel Info...
cs: Načítám seznam kanálů...

en: Reverse stereo
cs: Reverzní stereo (prohodí levý a pravý kanál)

en: Revert to normal play speed
cs: Obnovit normální rychlost přehrávání

en: Rewind
cs: Převinout

en: Right
cs: Vpravo

en: Rock & roll
cs: Rock & Roll

en: Roku HD1000 audio output
cs: Zvukový výstup Roku HD1000

en: Root CA file
cs: Soubor kořenové CA

en: Rotate
cs: Otočit

en: Rotate by 180 degrees
cs: Otočit o 180°

en: Rotate by 270 degrees
cs: Otočit o 270°

en: Rotate by 90 degrees
cs: Otočit o 90°

en: Rows
cs: Řádků

en: Run as daemon process
cs: Spouštět jako daemon

en: Run manually
cs: Spustit ručně

en: Run time
cs: Doba běhu

en: Running vlc with the default interface. Use 'cvlc' to use vlc without interface.
cs: Spouštím vlc s výchozím rozhraním. Použijte 'cvlc' pro spuštění bez rozhraní.

en: Runs VLC as a background daemon process.
cs: Spouštět VLC jako proces na pozadí.

en: S-Video input
cs: S-Video vstup

en: S/PDIF can be used by default when your hardware supports it as well as the audio stream being played.
cs: S/PDIF může být použit jako výchozí pokud ho váš HW podporuje a pokud je přehráván nějaký zvuk.

en: SAP Strict mode
cs: SAP přísný režim

en: SAP announce
cs: SAP oznámení

en: SAP is a way to publically announce streams that are being sent using multicast UDP or RTP.
cs: SAP je metoda jak veřejně oznamovat streamy které jsou odesílány všesměrově pomocí UDP či RTP.

en: SAP multicast address
cs: Adresa SAP multicastu

en: SAP timeout (seconds)
cs: SAP timeout (v sekundách)

en: SMB domain
cs: SMB doména

en: SMB input
cs: SMB vstup

en: SMB password
cs: SMB heslo

en: SMB user name
cs: SMB uživatelské jméno

en: SOCKS password
cs: SOCKS heslo

en: SOCKS proxy server to use. This must be of the form address:port. It will be used for all TCP connections
cs: SOCKS proxy server, který bude použit. Formát musí být ADRESA:PORT. Bude použit pro všechna TCP spojení.

en: SOCKS user name
cs: SOCKS uživatelské jméno

en: SVCD subtitles
cs: SVCD titulky

en: SVGAlib video output
cs: SVGAlib video výstup

en: Sample rate
cs: Vzorkovací kmitočet

en: Samplerate
cs: Vzorkovací frekvence

en: Samplerate of the captured audio stream, in Hz (eg: 11025, 22050, 44100, 48000)
cs: Vzorkovací frekvence zachyceného zvukového proudu v Hz (např: 11025, 22050, 44100, 48000)

en: Satellite Azimuth
cs: Azimut satelitu

en: Satellite Elevation
cs: Elevace satelitu

en: Satellite Polarisation
cs: Polarizace satelitu

en: Satellite Polarisation [H/V/L/R]
cs: Polarizace satelitu [H/V/L/R]

en: Saturation
cs: Sytost

en: Saturation of the video input (if supported by the v4l2 driver).
cs: Sytost video vstupu (pokud je to podporováno ovladačem v4l2).

en: Save
cs: Uložit

en: Save File
cs: Uložit soubor

en: Save Metadata
cs: Uložit metadata

en: Save Playlist
cs: Uložit seznam skladeb

en: Save Playlist to &File...
cs: &Uložit seznam skladeb do souboru...

en: Save Playlist...
cs: Uložit seznam skladeb...

en: Save VLM configuration as...
cs: Uložit nastavení VLM jako...

en: Save and close the dialog
cs: Uložit a zavřít dialog

en: Save file to
cs: Uložit soubor do

en: Save file...
cs: Uložit soubor...

en: Save log file as...
cs: Uložit soubor protokolu jako...

en: Save playlist
cs: Uložit seznam skladeb

en: Save playlist as...
cs: Uložit seznam skladeb jako...

en: Save recently played items
cs: Uložit naposledy přehrávané položky

en: Save...
cs: Uložit...

en: Saves all the displayed logs to a file
cs: Uložit všechny zobrazené protokoly do souboru

en: Saving file failed
cs: Selhalo uložení souboru

en: Sca&le
cs: Ve&likost

en: Scale
cs: Měřítko

en: Schedule
cs: Plánování

en: Schedule:
cs: Plánování:

en: Scope
cs: Oblast

en: Score
cs: Skóre

en: Scrambled
cs: Zakódovaný

en: Screen
cs: Obrazovka

en: Search
cs: Hledat

en: Search Filter
cs: Vyhledávací filtr

en: Search in Playlist
cs: Hledat v seznamu skladeb

en: Second audio program (Analog TV tuners only)
cs: Druhý audio program (pouze analog. tunery)

en: Secondary language (Analog TV tuners only)
cs: Sekundární jazyk (pouze analog. tunery)

en: Segments
cs: Segmenty

en: Select
cs: Vybrat

en: Select "Advanced Options" to see all options.
cs: Pro zobrazení všech možností vyberte "Pokročilá nastavení".

en: Select All
cs: Vybrat vše

en: Select Audio Device
cs: Zvolte zvukové zařízení

en: Select File
cs: Vyberte soubor

en: Select Input
cs: Vybrat vstup

en: Select Output
cs: Vybrat výstup

en: Select a directory
cs: Vyberte adresář

en: Select a file
cs: Vyberte soubor

en: Select a stream
cs: Vyberte proud

en: Select an action to change the associated hotkey
cs: Zvolte akci pro změnu přiřazené zkratky

en: Select an action to change the associated hotkey:
cs: Zvolte akci pro změnu přiřazené zkratky:

en: Select current widget
cs: Vybrat aktuální prvek

en: Select next DVD chapter
cs: Vybrat následující kapitolu DVD

en: Select next DVD title
cs: Vybrat následující titul DVD

en: Select one or more files to open
cs: Vyberte jeden či více souborů k otevření

en: Select one or multiple files
cs: Vyberte jeden nebo více souborů

en: Select prev DVD chapter
cs: Vybrat předchozí kapitolu DVD

en: Select previous DVD title
cs: Vybrat předchozí titul DVD

en: Select profile:
cs: Vyberte profil:

en: Select rendering quality, at the expense of speed. 0 is fastest, 1 is highest quality.
cs: Zvolte kvalitu vykreslování oproti rychlosti. 0 je nejrychlejší, 1 je největší kvalita.

en: Select skin
cs: Vybrat skin

en: Select special Audio device, or let windows decide (default), change needs VLC restart to apply.
cs: Vybere speciální zvukové zařízení, nebo nechá aplikaci rozhodnout (výchozí), změna vyžaduje restart VLC.

en: Select the capture device type
cs: Vyberte typ zařízení pro zachytávání

en: Select the directory to save to
cs: Vyberte složku pro uložení

en: Select the file
cs: Vyberte soubor

en: Select the file to save to
cs: Vyberte soubor k uložení

en: Select the hotkey to display the position.
cs: Vyberte klávesovou zkratku pro zobrazení pozice.

en: Select the hotkey to got to the next video frame.
cs: Vyberte klávesovou zkratku pro přechod na následující rámec.

en: Select the hotkey to make a long backwards jump.
cs: Vyberte klávesovou zkratku pro dlouhý skok zpět.

en: Select the hotkey to make a long forward jump.
cs: Vyberte klávesovou zkratku pro dlouhý skok vpřed.

en: Select the hotkey to make a medium backwards jump.
cs: Vyberte klávesovou zkratku pro střední skok zpět.

en: Select the hotkey to make a medium forward jump.
cs: Vyberte klávesovou zkratku pro střední skok vpřed.

en: Select the hotkey to make a short backwards jump.
cs: Vyberte klávesovou zkratku pro krátký skok zpět.

en: Select the hotkey to make a short forward jump.
cs: Vyberte klávesovou zkratku pro krátký skok vpřed.

en: Select the hotkey to make a very short backwards jump.
cs: Vyberte klávesovou zkratku pro velmi krátký skok zpět.

en: Select the hotkey to make a very short forward jump.
cs: Vyberte klávesovou zkratku pro velmi krátký skok vpřed.

en: Select the hotkey to quit the application.
cs: Vyberte klávesovou zkratku pro ukončení aplikace.

en: Select the hotkey to stop playback.
cs: Vyberte klávesovou zkratku pro zastavení přehrávání.

en: Select the hotkey to use for fast forward playback.
cs: Vyberte klávesovou zkratku pro zrychlené přehrávání.

en: Select the hotkey to use for slow motion playback.
cs: Vyberte klávesovou zkratku pro zpomalené přehrávání.

en: Select the hotkey to use to leave fullscreen state.
cs: Vyberte klávesovou zkratku pro opuštění režimu celé obrazovky.

en: Select the hotkey to use to pause.
cs: Vyberte klávesovou zkratku pro pozastavení.

en: Select the hotkey to use to play.
cs: Vyberte klávesovou zkratku pro přehrávání.

en: Select the hotkey to use to skip to the next item in the playlist.
cs: Vyberte klávesovou zkratku pro skok na následující položku v seznamu skladeb.

en: Select the hotkey to use to skip to the previous item in the playlist.
cs: Vyberte klávesovou zkratku pro skok na předchozí položku playlist.

en: Select the hotkey to use to swap fullscreen state.
cs: Vyberte klávesovou zkratku pro přepnutí režimu celé obrazovky.

en: Select the hotkey to use to swap paused state.
cs: Vyberte klávesovou zkratku pro pozastavení.

en: Select the key to decrease audio volume.
cs: Vyberte klávesu pro snížení hlasitosti.

en: Select the key to decrease the audio delay.
cs: Vyberte klávesu pro zvýšení snížení zvuku.

en: Select the key to increase audio volume.
cs: Vyberte klávesu pro zvýšení hlasitosti.

en: Select the key to increase the audio delay.
cs: Vyberte klávesu pro zvýšení zpoždění zvuku.

en: Select the key to mute audio.
cs: Vyberte klávesu pro umlčení zvuku.

en: Select the subtitles file
cs: Vyberte soubor s titulky

en: Selected ports:
cs: Vybrané porty:

en: Selection of the starting mode and look
cs: Výběr startovacího režimu a vzhledu

en: Send
cs: Odeslat

en: Send rate
cs: Přenosová rychlost

en: Sent bytes
cs: Odeslané byty

en: Sent packets
cs: Odeslané pakety

en: Separate words by | (without space)
cs: Oddělte slova | (bez mezery)

en: Sequential numbering
cs: Sekvenční číslování

en: Serial Port/Device
cs: Sériový port/zařízení

en: Services
cs: Služby

en: Services discovery
cs: Prohledávání služeb

en: Services discovery modules
cs: Povolit vyhledávání modulů

en: Services discovery modules are facilities that automatically add items to playlist.
cs: Moduly "prohledávání služeb" jsou určeny k automatickému přidávání položek do seznamu skladeb.

en: Session
cs: Sezení

en: Session description
cs: Popis sezení

en: Session failed
cs: Sezeni selhalo

en: Session name
cs: Název sezení

en: Set playlist bookmark 1
cs: Nastavit 1. záložku seznamu skladeb

en: Set playlist bookmark 10
cs: Nastavit 10. záložku seznamu skladeb

en: Set playlist bookmark 2
cs: Nastavit 2. záložku seznamu skladeb

en: Set playlist bookmark 3
cs: Nastavit 3. záložku seznamu skladeb

en: Set playlist bookmark 4
cs: Nastavit 4. záložku seznamu skladeb

en: Set playlist bookmark 5
cs: Nastavit 5. záložku seznamu skladeb

en: Set playlist bookmark 6
cs: Nastavit 6. záložku seznamu skladeb

en: Set playlist bookmark 7
cs: Nastavit 7. záložku seznamu skladeb

en: Set playlist bookmark 8
cs: Nastavit 8. záložku seznamu skladeb

en: Set playlist bookmark 9
cs: Nastavit 9. záložku seznamu skladeb

en: Set the camera's horizontal centering (if supported by the v4l2 driver).
cs: Nastavit horizontální centrování kamery (pokud je to podporováno ovladačem v4l2).

en: Set the camera's vertical centering (if supported by the v4l2 driver).
cs: Nastavit vertikální centrování kamery (pokud je to podporováno ovladačem v4l2).

en: Set the encoding used in text subtitles
cs: Nastavit kódování použité v textových titulcích

en: Set the justification of subtitles
cs: Nastaví zarovnání titulků.

en: Set the v4l2 driver controls to the values specified using a comma separated list optionally encapsulated by curly braces (e.g.: {video_bitrate=6000000,audio_crc=0,stream_type=3} ). To list available controls, increase verbosity (-vvv) or use the v4l2-ctl application.
cs: Nastaví ovladač v4l2 podle seznamu hodnot oddělených čárkami volitelně vložených do složených závorek (např.: {video_bitrate=6000000,audio_crc=0,stream_type=3} ). Pro výpis dostupných hodnot zvyšte výřečnost (-vvv) nebo použijte aplikaci v4l2-ctl.

en: Sets the windows opacity between 0.1 and 1 for main interface, playlist and extended panel. This option only works with Windows and X11 with composite extensions.
cs: Nastaví průhlednost hlavního okna, seznamu skladeb a rozšířeného panelu na hodnotu mezi 0.1 a 1. Tato volba je funkční pouze pod Windows a pod X11 s kompozitním rozšířením.

en: Setting
cs: Nastavuji

en: Settings
cs: Nastavení

en: Settings for VLC's control interfaces
cs: Nastavení VLC ovládacích rozhraní

en: Settings for VLC's interfaces
cs: Nastavení pro rozhraní VLC

en: Settings for input, demultiplexing, decoding and encoding
cs: Nastavení pro vstupy, dekodéry a enkodéry.

en: Settings for the audio-only decoders and encoders.
cs: Nastavení pro zvukové dekodéry a enkodéry.

en: Settings for the main interface
cs: Nastavení pro hlavní rozhraní

en: Settings related to On-Screen-Display, subtitles and "overlay subpictures"
cs: Nastavení vztahující se k OSD, titulkům a "překrývání obrazu".

en: Settings related to playlist behaviour (e.g. playback mode) and to modules that automatically add items to the playlist ("service discovery" modules).
cs: Nastavení vztahující se k chování seznamu skladeb (např. režim přehrávání) a k modulům, které automaticky přidávají položky do seznamu stop (moduly "prohledávání služeb").

en: Settings related to the various access methods. Common settings you may want to alter are HTTP proxy or caching settings.
cs: Nastavení vztahující se k různým přístupovým metodám. Obecné nastavení, které pravděpodobně chcete změnit, je HTTP proxy a nastavení vyrovnávací paměti.

en: Settings...
cs: Nastavení...

en: Shadow
cs: Stín

en: Shadow offset
cs: Posunutí stínu

en: Sharpen
cs: Zostřit

en: Short backwards jump
cs: Krátký skok zpět

en: Short forward jump
cs: Krátký skok vpřed

en: Short jump length
cs: Délka krátkého skoku

en: Short jump length, in seconds.
cs: Délka krátkého skoku v sekundách.

en: Shortcut
cs: Zkratka

en: Show &more options
cs: Zobrazit &více možností

en: Show All
cs: Zobrazit vše

en: Show Fullscreen Controller
cs: Zobrazit ovladač režimu celé obrazovky

en: Show Fullscreen controller
cs: Zobrazit ovládání v režimu celé obrazovky

en: Show VLC media player
cs: Zobrazit VLC přehrávač

en: Show VLC on the taskbar
cs: Zobrazit VLC v liště úloh

en: Show a controller in fullscreen mode
cs: Zobrazit ovládání v režimu celé obrazovky

en: Show a notification popup with the artist and track name when the current playlist item changes, when VLC is minimized or hidden.
cs: Při změně položky v seznamu skladeb zobrazí oznamovací okno se jménem interpreta a názvem skladby, pokud je VLC minimalizováno nebo skryto.

en: Show a systray icon for VLC
cs: Zobrazit ikonu VLC v oznamovací oblasti

en: Show advanced options
cs: Zobrazovat rozšířené volby

en: Show advanced preferences and not simple preferences when opening the preferences dialog.
cs: Zobrazí kompletní nastavení místo jednoduchého při otevření okna s nastavením.

en: Show advanced preferences over simple ones
cs: Zobrazovat kompletní nastavení jako výchozí

en: Show all the advanced options in the dialogs.
cs: Zobrazí všechny pokročilé volby v dialozích.

en: Show an icon in the systray allowing you to control VLC media player for basic actions.
cs: Zobrazí ikonu v oznamovací oblasti umožňující vám ovládat přehrávač VLC základními úkony.

en: Show extended options
cs: Zobrazovat rozšířené volby

en: Show extended settings
cs: Zobrazit rozšířené nastavení

en: Show interface
cs: Zobrazit rozhraní

en: Show media title on video
cs: Zobrazovat titul média přes video

en: Show notification popup on track change
cs: Zobrazit oznamovací okno při změně skladby

en: Show playing item name in window title
cs: Zobrazit název přehrávané položky v titulku okna

en: Show playlist
cs: Zobrazit seznam skladeb

en: Show settings
cs: Zobrazit nastavení

en: Show stream position
cs: Zobrazovat umístění proudu

en: Show the current position in seconds within the stream from time to time.
cs: Zobrazovat čas od času současnou pozici proudu v sekundách.

en: Show the name of the song or video in the controler window title.
cs: Zobrazí název skladby nebo videa v titulku hlavního okna.

en: Show the video title for n milliseconds, default is 5000 ms (5 sec.)
cs: Skrývat kurzor a ovladač režimu celé obrazovky po n milisekundách, výchozí je 5000 ms (5 sec.)

en: Show unimportant error and warnings dialogs
cs: Zobrazovat nevýznamné chybové dialogy

en: Show video title for x milliseconds
cs: Zobrazovat titul videa po X milisekund

en: Shows more information about the available video filters.
cs: Zobrazí více informací o možnostech filtrů pro video.

en: Signals
cs: Sígnály

en: Silver
cs: Stříbrná

en: Similarity
cs: Podobnost

en: Simple
cs: Jednoduché

en: Simple DirectMedia Layer audio output
cs: Zvukový výstup Simple DirectMedia Layer

en: Size
cs: Velikost

en: Sizes
cs: Velikosti

en: Skin files |*.vlt;*.wsz;*.xml
cs: Soubory s motivy |*.vlt;*.wsz;*.xml

en: Skin to use
cs: Použít motiv

en: Skinnable Interface
cs: Skinovatelné rozhraní

en: Skins
cs: Motivy

en: Skip frame (default=0)
cs: Přeskakovat rámce (výchozí hodnota 0)

en: Skip frames
cs: Přeskakovat snímky

en: Slo&wer
cs: Po&malu

en: Slower
cs: Pomalu

en: Slower (fine)
cs: Pomaleji

en: Small
cs: Malé

en: Smaller
cs: Menší

en: Sna&pshot
cs: S&nímek obrazovky

en: Snapshot
cs: Snímek obrazovky

en: Snapshot height
cs: Výška snímku obrazovky

en: Snapshot width
cs: Šířka snímku obrazovky

en: Socks proxy
cs: SOCKS proxy

en: Soft rock
cs: Art Rock

en: Some options are available but hidden. Check "Advanced options" to see them.
cs: Některé volby jsou dostupné ale skryty. Zvolte "Pokročilé možnosti", pro jejich zobrazení.

en: Sort
cs: Seřadit

en: Sort Node by Author
cs: Seřadit uzel podle autora

en: Sort Node by Name
cs: Seřadit uzel podle názvu

en: Sound clip
cs: Zvukový klip

en: Sound fonts (required)
cs: Zvukové fonty (požadováno)

en: Source
cs: Zdroj

en: Source aspect ratio
cs: Poměr stran zdroje

en: Source directory
cs: Zdrojová složka

en: Source:
cs: Zdroj:

en: Southern rock
cs: Jižanský Rock

en: Spacer
cs: Oddělovač

en: Spatializer
cs: Úprava prostoru

en: Special modules
cs: Speciální moduly

en: Specify the log filename.
cs: Uveďte název souboru záznamu.

en: Specify the log format. Available choices are "text" (default), "html", and "syslog" (special mode to send to syslog instead of file.
cs: Určete formát záznamu. Dostupné volby jsou "text" (výchozí), "html", a "syslog" (speciální režim, který ukládá do systémového logu místo do souboru).

en: Spectrometer
cs: Spektrometr

en: Spectrum
cs: Spektrum

en: Spectrum analyser
cs: Spektrální analyzátor

en: Speed of the subtitles:
cs: Rychlost titulků:

en: Split the image to make an image wall
cs: Rozdělí obraz pro vytvoření stěny obrazů

en: Standard
cs: Standardní

en: Start Time
cs: Čas začátku

en: Start VLC with only a systray icon
cs: Spustit VLC pouze v oznamovací oblasti

en: Start VLC with:
     - normal mode
     - a zone always present to show information as lyrics, album arts...
     - minimal mode with limited controls
cs: Spustit VLC s:
     - normálním režimem
     - vždy dostupnou oblastí k zobrazení informací jako text skladby, obal alba...
     - minimalistickým režimem s omezeným ovládáním

en: Start playback of new items immediately once they were added.
cs: Nové položky se po vložení začnou ihned přehrávat.

en: Start time
cs: Čas začátku

en: Start video in fullscreen mode
cs: Spustí video v režimu celé obrazovky

en: Starting Position
cs: Pozice spuštění

en: Statistics
cs: Statistiky

en: Status
cs: Stav

en: Step Backward
cs: Posunout vzad

en: Step Forward
cs: Posunout vpřed

en: Step backward
cs: Posunout vzad

en: Step forward
cs: Posunout vpřed

en: Stereo mode
cs: Režim stereo

en: Stop
cs: Zastavit

en: Stop playback
cs: Zastavit přehrávání

en: Stop the playlist after each played playlist item.
cs: Zastavit přehrávání po každé přehrané skladbě.

en: Stop time
cs: Čas konce

en: Stream
cs: Proud

en: Stream %d
cs: Proud %d

en: Stream ID of the audio track to use.
cs: ID proudu audio stopy.

en: Stream ID of the subtitle track to use.
cs: ID proudu titulků

en: Stream MP3
cs: Streamovat MP3

en: Stream Output
cs: Proudové vysílání

en: Stream bitrate
cs: Bitrate proudu

en: Stream description
cs: Popisek streamu

en: Stream filters
cs: Filtry streamu

en: Stream filters are special modules that allow advanced operations on the input side of VLC. Use with care...
cs: Filtry streamu jsou speciální moduly, které umožňují pokročilé operace na vstupní straně VLC. Neměli byste zde nic nastavovat pokud opravdu netušíte co děláte.

en: Stream name
cs: Název streamu

en: Stream number of the audio track to use (from 0 to n).
cs: Vysílat daný počet zvukových stop (od 0 do n).

en: Stream number of the subtitle track to use (from 0 to n).
cs: Vysílat daný počet stop s titulky (od 0 do n).

en: Stream output
cs: Výstup streamu

en: Stream public
cs: Veřejný stream

en: Stream to network
cs: Pustit proudem do sítě

en: Stream...
cs: Proud...

en: Streaming
cs: Streamování

en: Streaming / Transcoding failed
cs: Streamování / Překódování selhalo

en: Streaming method
cs: Metoda proudu

en: Streaming/Exporting Wizard...
cs: Průvodce pro proudové vysílání/exportem...

en: Stretch the video to fill the entire window when resizing the video instead of keeping the aspect ratio and displaying black borders.
cs: R

en: Stretch video to fill window
cs: Roztáhnout video do celého okna

en: Subdirectory behavior
cs: Chování složek

en: Submission of played songs to last.fm
cs: Odesílat přehrané písně na last.fm

en: Subpage
cs: Podstránka

en: Subscreen height:
cs: Výška podokna:

en: Subscreen top:
cs: Šířka podokna:

en: Subscreen width
cs: Šířka podokna

en: Subscreen width:
cs: Šířka podokna:

en: Subtitle
cs: Titulky

en: Subtitle File
cs: Soubor s titulky

en: Subtitle Languages
cs: Jazyky titulků

en: Subtitle autodetection fuzziness
cs: Automatické hledání názvů titulků

en: Subtitle autodetection paths
cs: Cesty pro autonmatické vyhledání titullků

en: Subtitle delay %i ms
cs: Zpoždění titulku %i ms

en: Subtitle delay down
cs: Snížit zpoždění titulků

en: Subtitle delay up
cs: Zvýšit zpoždění titulků

en: Subtitle demuxer settings
cs: Nastavení demultiplexeru titulků

en: Subtitle language
cs: Jazyk titulků

en: Subtitle track: %s
cs: Stopa titulků: %s

en: Subtitles
cs: Titulky

en: Subtitles & OSD
cs: Titulky / OSD

en: Subtitles & On Screen Display Settings
cs: Titulky / OSD

en: Subtitles && OSD
cs: Titulky && OSD

en: Subtitles (asa demuxer)
cs: Titulky (asa demultiplexer)

en: Subtitles Files
cs: Soubory s titulky

en: Subtitles Language
cs: Jazyk titulků

en: Subtitles Track
cs: Titulky

en: Subtitles alignment
cs: Zarovnání titulků

en: Subtitles delay
cs: Zpoždění titulků

en: Subtitles encoder
cs: Enkodér titulků

en: Subtitles encoding
cs: Kódování titulků

en: Subtitles format
cs: Formát titulků

en: Subtitles justification
cs: Zarovnání titulků

en: Subtitles text encoding
cs: Kódování titulků

en: Subtitles track
cs: Titulky

en: Subtitles track ID
cs: ID titulků

en: Subtitles/OSD
cs: Titulky/OSD

en: Subtitles/Video
cs: Titulky/video

en: Summary
cs: Shrnutí

en: Surround delay (ms)
cs: Surround prodleva (ms)

en: Surround level
cs: Surround úroveň

en: Switch to full preferences view
cs: Přepnout do pohledu plného nastavení

en: Switch to simple preferences view
cs: Přepnout do pohledu jednoduchého nastavení

en: Synchronization
cs: Synchronizace

en: Synchronize left and right
cs: Synchronizovat vlevo a vpravo

en: Systray icon
cs: Ikona v oznamovací oblasti

en: T&itle
cs: T&itul

en: TCP connection timeout
cs: Časový limit pro TCP spojení

en: TCP input
cs: TCP vstup

en: TCP/UDP timeout (ms)
cs: TCP/UDP časový limit (ms)

en: TTA demuxer
cs: TTA demultiplexer

en: Take a snapshot
cs: Vytvořit snímek

en: Take video snapshot
cs: Uložit snímek videa

en: Takes a video snapshot and writes it to disk.
cs: Vytvoří snímek z videa a uloží ho na disk.

en: Teal
cs: Hluboká zelenomodrá

en: Teletext Activation
cs: Teletext zapnut

en: Teletext alignment
cs: Zarovnání teletextu

en: Teletext page
cs: Teletextová stránka

en: Teletext text subtitles
cs: Textové titulky teletextu

en: Tell lirc to read this configuration file. By default it searches in the users home directory.
cs: Načte nastavení lirc z tohoto souboru. Implicitně hledá v domovské složce uživatele.

en: Telnet Interface
cs: Rozhraní Telnetu

en: Terrestrial bandwidth
cs: Šířka terestriálního pásma

en: Terrestrial bandwidth [0=auto,6,7,8 in MHz]
cs: Šířka terestriálního pásma [0=auto,6,7,8 v MHz]

en: Terrestrial transmission mode
cs: Terestriální režim přenosu

en: Text default color
cs: Výchozí barva textu.

en: Text position
cs: Umístění textu

en: Text renderer
cs: Vykreslovač textu

en: Text rendering module
cs: Modul pro vykresování textu

en: Text subtitles decoder
cs: Dekodér titulků

en: Texts / Logs (*.log *.txt);; All (*.*)
cs: Texty / Logy (*.log *.txt);; Všechny soubory (*.*)

en: Thanks
cs: Poděkování

en: The SAP module normally chooses itself the right addresses to listen to. However, you can specify a specific address.
cs: SAP modul běžné vybere sám správné adresy, na kterých bude poslouchat. Přesto můžete určit vlastní adresu.

en: The color of the text that will be rendered on the video. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
cs: Barva textu, který bude vykreslen přes video. Musí být zadána hexadecimálně (jako barvy v HTML). První dva znaky jsou pro červenou, poté zelenou a poté modrou. #000000 = černá, #FF0000 = červená, #00FF00 = zelená, #FFFF00 = žlutá (červená + zelená), #FFFFFF = bílá

en: The format of '%s' cannot be detected. Have a look at the log for details.
cs: Formát pro '%s' se nezdařilo zjistit. Pro detaily zkontrolujte logy.

en: The maximum number of filters (%d) was reached.
cs: Maximální počet filtrů (%d) byl dosažen.

en: The media library is automatically saved and reloaded each time you start VLC.
cs: Knihovna médií je automaticky uložena a znovu nahrána při každém spuštění VLC.

en: The password of your last.fm account
cs: Heslo pro váš účet na last.fm

en: The playlist can use a tree to categorize some items, like the contents of a directory.
cs: Položky v seznamu skladeb budou řazeny do stromové struktury (jako obsah složky).

en: The requested RTSP session could not be established.
cs: Požadované RTSP sezení se nepodařilo navázat.

en: The step size of the volume is adjustable using this option, in a range from 0 to 1024.
cs: Krok hlasitosti je možno nastavit pomocí této volby v rozsahu od 0 po 1024.

en: The stream must be playing or paused for bookmarks to work.
cs: Proud musí být spuštěn nebo pozastaven aby záložka fungovala.

en: The stream will run this duration (in seconds).
cs: Tento stream se spustí od této pozice (v sekundách).

en: The stream will start at this position (in seconds).
cs: Tento proud se spustí od této pozice (v sekundách).

en: The stream will stop at this position (in seconds).
cs: Tento proud se zastaví na této pozici (v sekundách).

en: The username of your last.fm account
cs: Uživatelské jméno pro váš účet na last.fm

en: There is no help available for these modules.
cs: Pro tyto moduly není k dispozici nápověda.

en: These are general settings for video/audio/subtitles encoding modules.
cs: Toto je základní nastavení pro video/audio/titulky enkódující moduly.

en: These modules provide network functions to all other parts of VLC.
cs: Tyto moduly poskytují síťové funkce všem částem VLC.

en: These options allow you to configure the interfaces used by VLC. You can select the main interface, additional interface modules, and define various related options.
cs: Tyto možnosti vám umožní nastavit rozhraní používaná ve VLC. Můžete vybrat hlavní rozhraní, přídavné moduly rozhraní a definovat další různe k tomuto se vztahující možnosti.

en: These options allow you to enable special CPU optimizations. You should always leave all these enabled.
cs: Tyto volby vám umožní nastavit speciální optimalizace pro procesor. Vždy byste měli nechat všechny tyto volby povolené.

en: These options allow you to modify the behavior of the audio subsystem, and to add audio filters which can be used for post processing or visual effects (spectrum analyzer, etc.). Enable these filters here, and configure them in the "audio filters" modules section.
cs: Tyto volby vám umožní upravit chování zvukového podsystému a přidávat zvukové filtry, které mohou být použity k postprocessingu nebo vizuálním efektům (spektrální alayzér, ...). Filtry povolíte zde a nastavíte v sekci "Zvukové filtry".

en: This adds audio post processing filters, to modify the sound rendering.
cs: Přidává podporu zvukových filtru ke změně renderování zvuku.

en: This adds visualization modules (spectrum analyzer, etc.).
cs: Přidává vizualizační moduly (spektrální analyzér, ...)

en: This allows you to change the default target level (89 dB) for stream with replay gain information
cs: Umožňuje změnu výchozí požadované síly signálu (89 dB) pro proud

en: This determines how fuzzy subtitle and movie filename matching will be. Options are:
    0 = no subtitles autodetected
    1 = any subtitle file
    2 = any subtitle file containing the movie name
    3 = subtitle file matching the movie name with additional chars
    4 = subtitle file matching the movie name exactly
cs: Udává s jakou přesností budou hledány názvy souborů titulků vzhledem k názvu filmů. Možnosti jsou tyto:
    0 = není prováděna žádná autodetekce 
    1 = všechny sobory s titulky 
    2= všechny soubory s titulky obsahující název filmu 
    3 = soubor s titulky, jehož název se shoduje s název filmu včetně dalších znaků 
    4 = přesná shoda názvu filmu s názvem souboru s titulky

en: This display the resulting media, but can slow things down.
cs: Zvolením volby se obrazí výstupní soubor, ale může se tak vše zpomalit.

en: This enables actual parsing of the announces by the SAP module. Otherwise, all announcements are parsed by the "live555" (RTP/RTSP) module.
cs: Aktivuje skutečné zpracování oznámení modulem SAP. Jinak budou všechna oznámení zpracována modulem "live555" (RTP/RTSP).

en: This enables colorization of the messages sent to the console Your terminal needs Linux color support for this to work.
cs: Toto povoluje barevný výstup odesílaný konzole. Váš terminál tuto vlastnost musí podporovat.

en: This forces the cropping of the source video. Accepted formats are x:y (4:3, 16:9, etc.) expressing the global image aspect.
cs: Vynutí oříznutí zdrojového videa. Přípustné formáty jsou x:y (4:3, 16:9, apod.) a vyjadřují formát obrazu.

en: This is VLC's default interface, with a native look and feel.
cs: Toto je výchozí rozhraní pro VLC s nativním vzhledem.

en: This is the TCP port on which this interface will listen. It defaults to 4212.
cs: TCP port, na kterém bude toto rozhraní naslouchat. Implicitně 4212.

en: This is the audio codec that will be used.
cs: Použitý zvukový kodek.

en: This is the audio output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
cs: Toto je metoda zvukového výstupu užívaná VLC. Základní chování je automatický výběr nejlepšího modulu.

en: This is the default Audio CD device to use.
cs: Toto je výchozí zařízení pro zvukové CD.

en: This is the default DVD device to use.
cs: Výchozí DVD zařízení.

en: This is the default DVD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (eg. D:)
cs: Výchozí DVD mechanika (nebo soubor). Nezapomeňte uvést za písmenem mechaniky dvojtečku (např. D:)

en: This is the default VCD device to use.
cs: Výchozí zařízení pro VCD.

en: This is the default port used for UDP streams. Default is 1234.
cs: Toto je výchozí port použití pro proudy UDP. Výchozí je 1234.

en: This is the host on which the interface will listen. It defaults to all network interfaces (0.0.0.0). If you want this interface to be available only on the local machine, enter "127.0.0.1".
cs: Toto je počítač, na kterém bude rozhraní poslouchat. Implicitně je nastaveno na všechny síťová rozhraní (0.0.0.0). Pokud chcete, aby bylo rozhraní dostupné pouze pro tento počítač, zadejte "127.0.0.1".

en: This is the main interface used by VLC. The default behavior is to automatically select the best module available.
cs: Toto je hlavní rozhraní užívané VLC. Základní chování je automatický výběr nejlepšího modulu.

en: This is the maximum number of resumed TLS sessions that the cache will hold.
cs: Toto je maximální počet obnovených TLS sezení, která budou uložena ve vyrovnávací paměti.

en: This is the relative default size of the fonts that will be rendered on the video. If absolute font size is set, relative size will be overriden.
cs: Toto je relativní výchozí velikost písma, které bude vykresleno na video. Pokud je nastavena absolutní velikost, tak bude relativní velikost potlačena.

en: This is the subtitles codec that will be used.
cs: Použitý kodek titulků.

en: This is the the video output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
cs: Toto je výchozí výstup videa používaný přehrávačem VLC. Výchozí chování je automaticky vybrat nejlepší dostupnou volbu.

en: This is the verbosity level (0=only errors and standard messages, 1=warnings, 2=debug).
cs: Toto je úroveň výřečnosti programu (0=pouze normání a chybové zprávy, 1=varování, 2=ladící informace)

en: This is the video codec that will be used.
cs: Použitý kodek videa.

en: This module writes the transcoded stream to a file.
cs: Tento modul uloží překonvertovaný proud do souboru.

en: This option allows you to specify the directory the ncurses filebrowser will show you initially.
cs: Tato možnost vám umožní nastavit složku, kterou bude jako výchozí zobrazovat prohlížeč souborů v ncurses.

en: This program comes with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
    You may redistribute it under the terms of the GNU General Public License;
    see the file named COPYING for details.
    Written by the VideoLAN team; see the AUTHORS file.
cs: Tento program je ABSOLUTNĚ BEZ ZÁRUKY.
    Můžete jej šířit a modifikovat podle ustanovení GNU General Public License;
    pro detaily prostudujte soubor COPYING.
    Napsáno týmem VideoLAN; viz soubor AUTHORS.

en: This saves the audio output volume when you use the mute function. You should not change this option manually.
cs: Tato volba ukládá hlasitost zvuku při použití funkce umlčení. Toto byste neměli měnit ručně.

en: This sets the audio output channels mode that will be used by default when possible (ie. if your hardware supports it as well as the audio stream being played).
cs: Nastaví kanály zvukového výstupu, které mají být použity jako výchozí (pokud je podporovaný HW a zvuk je přehráván).

en: This stream will always be opened at VLC startup.
cs: Tento proud bude vždy otevřen při startu VLC.

en: This uses a high quality audio resampling algorithm. High quality audio resampling can be processor intensive so you can disable it and a cheaper resampling algorithm will be used instead.
cs: Vysoce kvalitní algoritmus převzorkování zvuku. Tento může být velice náročný na CPU, proto je možno ho vypnout a použít méně náročnou variantu.

en: This version of VLC was compiled by:
cs: Tato verze VLC byla zkompilována:

en: This will force a mono audio output.
cs: Toto vynutí mono zvukový výstup.

en: Time
cs: Čas

en: Time Control
cs: Nastavení času

en: Time-To-Live (TTL)
cs: Time To Live (TTL)

en: Title
cs: Titul

en: Title %i
cs: Titul %i

en: Title format string
cs: Formát názvu souboru

en: Title metadata
cs: Metadata Titulu

en: To
cs: Komu

en: To get exhaustive help, use '-H'.
cs: Pro získání vyčerpávající nápovědy užijte '-H'.

en: Toggle Transparency
cs: Přepnout průhlednost

en: Toggle random playlist playback
cs: Přepnout náhodné přehrávání v seznamu skladeb

en: Toggle the video in fullscreen
cs: Přepnout video na celou obrazovku

en: Toggle the video out fullscreen
cs: Přepnout video zpět z celé obrazovky

en: Toggle wallpaper mode in video output
cs: Přepnout režim tapety ve výstupu videa

en: Tool
cs: Nástroj

en: Toolbar position:
cs: Pozice nástrojové lišty:

en: Top
cs: Nahoře

en: Top-Left
cs: Nahoře vlevo

en: Top-Right
cs: Nahoře vpravo

en: Track
cs: Stopa

en: Track ID
cs: ID Stopy

en: Track number
cs: Číslo stopy

en: Track replay gain
cs: Požadovaná síla signálu odpovědi stopy

en: Track settings
cs: Nastavení stopy

en: Track size (in sectors)
cs: Velikost stopy (v sektorech)

en: Tracks
cs: Stopy

en: Transcode
cs: Překódování

en: Transcode audio
cs: Překódování zvuku

en: Transcode video
cs: Překódování videa

en: Transcode/Save to file
cs: Překódovat/uložit do souboru

en: Transcoding options
cs: Možnosti přenosu

en: Transform
cs: Transformace

en: Transform type
cs: Typ transformace

en: Transformation
cs: Transformace

en: Transmission mode [Undefined,2k,8k]
cs: Terestriální režim přenosu [Nedefinován, 2k, 8k]

en: Transparency
cs: Průhlednost

en: Transparency of the image
cs: Průhlednost obrázku

en: Transparent
cs: Průhlednost

en: Transponder symbol rate in kHz
cs: Symbolová rychlost tranpondéru v kHz

en: Treble
cs: Výšky

en: Treble level of the audio input (if supported by the v4l2 driver).
cs: Úroveň výšek zvukového vstupu (pokud je to podporováno ovladačem v4l2).

en: Trigger a white balancing action, useless if auto white balance is activated (if supported by the v4l2 driver).
cs: Aktivuje proces vyvážení bílé, nemá účinek pokud je aktivováno automatické vyvážení bílé (pokud je to podporováno ovladačem v4l2).

en: Trigger button
cs: Aktivační tlačítko

en: Trigger button for mouse gestures.
cs: Aktivační tlačítko pro gesta myši.

en: Try to parse the announce
cs: Pokusit se zpracovat oznámení

en: Tuner audio mono/stereo and track selection.
cs: Mono/stereo zvuku tuneru a výběr stopy.

en: Tuner frequency in Hz or kHz (see debug output)
cs: Frekvence tuneru v Hz nebo kHz (viz ladící výstup).

en: Tuner id
cs: ID tuneru

en: Tuner id (see debug output).
cs: ID tuneru (viz ladící výstup).

en: Turn off all warning and information messages.
cs: Vypnout všechna varování a oznámení.

en: Two bookmarks have to be selected.
cs: Musí být vybrány dvě záložky.

en: Type
cs: Typ

en: Type:
cs: Typ:

en: UDP port to listen to for commands.
cs: UDP port pro naslouchání pro příkazy.

en: UDP stream output
cs: Výstup UDP streamu

en: UNIX OSS audio output
cs: Zvukový výstup UNIX OSS

en: URL description
cs: Url popisek

en: URL metadata
cs: Metadata URL

en: UTF-8 subtitles autodetection
cs: Autodetekce kódování titulků UTF-8

en: Un-Zoom
cs: Zmenšit

en: Uncrop one pixel from the bottom of the video
cs: Vrátit zpět jeden oříznutý pixel ze spodku videa

en: Uncrop one pixel from the left of the video
cs: Vrátit zpět jeden oříznutý pixel z levé strany videa

en: Uncrop one pixel from the right of the video
cs: Vrátit zpět jeden oříznutý pixel z pravé strany videa

en: Uncrop one pixel from the top of the video
cs: Vrátit zpět jeden oříznutý pixel z vršku videa

en: Undefined
cs: Nedefinováno

en: Under the Video
cs: Pod obrazem

en: Uninstall Windows Service
cs: Odinstalovat službu Windows

en: Uninstall the Service and exit.
cs: Odinstaluje službu Windows a skončí.

en: Unknown
cs: Neznámý

en: Unknown Video
cs: Neznámé video

en: Unknown command `%s'. Type `help' for help.
cs: Neznámý příkaz `%s'. Zadejte `help' pro nápovědu.

en: Unknown soundcard
cs: Neznámý zvuková karta

en: Unlock function
cs: Odemknout funkci

en: Unset
cs: Nenastaveno

en: Untitled
cs: Bez názvu

en: Update
cs: Aktualizovat

en: Use RTP over RTSP (TCP)
cs: Používat RTP přes RTSP (TCP)

en: Use S/PDIF when available
cs: Použít S/PDIF, pokud je dostupný

en: Use a plugins cache
cs: Použít vyrovnávací pamět pro pluginy

en: Use a skinned playlist
cs: Používat skin pro seznam skladeb

en: Use a sub&titles file
cs: Použít soubor s &titulky

en: Use as Desktop Background
cs: Použít jako pozadí plochy

en: Use hardware YUV->RGB conversions
cs: Použít hardwarovou konverzi YUV->RGB

en: Use media library
cs: Použít knihovnu médií

en: Use sequential numbers instead of timestamps
cs: Použít sekvenční číslování místo časových razítek

en: Use sequential numbers instead of timestamps for snapshot numbering
cs: Použít sekvenční číslování místo časových razítek pro číslování snímků

en: Use shared memory
cs: Používat sdílenou paměť

en: Use subtitle file
cs: Použít soubor s titulky

en: Use this when you know your stream is (or is not) encoded with Dolby Surround but fails to be detected as such. Even if the stream is not actually encoded with Dolby Surround, turning on this option might enhance your experience, especially when combined with the Headphone Channel Mixer.
cs: Použijte, pokud víte, že váš proud je (nebo není) kódován pomocí Dolby Surround, ale selže jeho detekce. I když proud pomocí Dolby Surround kódován není, může zapnutí této volby vylepšit váš zážitek, zvláště ve spojení s mixerem kanálu sluchátek.

en: User
cs: Uživatel

en: User name
cs: Uživatelské jméno

en: User name that will be requested to access the stream.
cs: Uživatelské jméno, které bude zadáno při přístupu k proudu.

en: User name to be used for connection to the SOCKS proxy.
cs: Uživatelské jméno pro spojení se SOCKS proxy.

en: Username
cs: Uživatel

en: V&iew
cs: Zo&brazit

en: VBR mode
cs: Režim VBR

en: VCD Format
cs: Formát VCD

en: VCD device
cs: VCD zařízení

en: VCD input
cs: VCD vstup

en: VIDEO_TS folder
cs: VIDEO_TS složka

en: VLC can avoid creating window caption, frames, etc... around the video, giving a "minimal" window.
cs: VLC nemusí vykreslovat titulek okna, rámce, atd... kolem videa a vytvořit tak "minimalistické" okno.

en: VLC can display messages on the video. This is called OSD (On Screen Display).
cs: VLC umí zobrazovat text přes video. Tato vlastnost se nazývá OSD.

en: VLC can't recognize the input's format
cs: VLC nedokáže rozpoznat formát vstupu

en: VLC could not connect to "%s:%d".
cs: VLC se nepodařilo připojit k "%s:%d".

en: VLC could not connect to EyeTV.
    Make sure that you installed VLC's EyeTV plugin.
cs: VLC se nemůže připojit k EyeTV.
    Zkontrolujte, že máte nainstalován zásuvný modul pro EyeTV.

en: VLC could not open the decoder module.
cs: Vlc se nezdařilo otevření dekódovacího modulu.

en: VLC could not open the file "%s".
cs: VLC nemohlo otevřít soubor "%s".

en: VLC could not open the video output module.
cs: VLC se nezdařilo otevřít modul video výstupu

en: VLC could not read the file.
cs: VLC nemohlo otevřít soubor.

en: VLC does not support the audio or video format "%4.4s". Unfortunately there is no way for you to fix this.
cs: VLC nepodporuje tento audio/video formát "%4.4s". Bohužel není žádná šance, že byste to opravil.

en: VLC is started from file association
cs: VLC je spuštěn pomocí asociace s příponou

en: VLC is unable to open the MRL '%s'. Check the log for details.
cs: VLC se nepodařilo otevřít MRL '%s'. Zkontrolujte logy pro detaily.

en: VLC media player
cs: Multimediální přehrávač VLC

en: VLC media player Help
cs: Nápověda přehrávače VLC

en: VLC media player Help...
cs: Nápověda přehrávače VLC...

en: VLC media player is a free media player, encoder and streamer that can read from files, CDs, DVDs, network streams, capture cards and even more!
    VLC uses its internal codecs and works on essentially every popular platform.
cs: VLC media player je svobodný přehrávač médií, kodér a streamer umožňující číst soubory, CD a DVD disky, síťové proudy, záznamové karty a ještě mnohem více!
    VLC používá vlastní kodeky a pracuje v zásadě na každé populární platformě.

en: VLC media player updates
cs: Aktualizace přehrávače VLC

en: VLC normally uses Freetype for rendering, but this allows you to use svg for instance.
cs: VLC běžně užívá Freetype pro renderování, ale umožnuje použití např. SVG.

en: VLC preferences
cs: Nastavení VLC

en: VLC was brought to you by:
cs: VLC vám přináší:

en: VLC was unable to save the meta data.
cs: VLC nemohl uložit metadata.

en: VLC will keep playing the current playlist item.
cs: VLC bude neustále opakovat současnou skladbu.

en: VLC will keep playing the playlist indefinitely.
cs: VLC bude přehrávat seznam skladeb stále dokola.

en: VLC will randomly play files in the playlist until interrupted.
cs: VLC bude náhodně přehrávat soubory v seznamu skladeb, dokud ho neukončíte.

en: VLC will start with just an icon in your taskbar
cs: VLC se spustí pouze jako ikona v oznamovací oblasti

en: VLC's implementation of Video On Demand
cs: VLC implementace Video Na Požádání

en: VLM conf (*.vlm);;All (*)
cs: VLM configurace (*.vlm);;Všechny soubory (*)

en: VLM configuration file
cs: VLM konfigurační soubor

en: VLM configurator
cs: Nastavení VLM

en: VLM remote control interface
cs: VLM vzdálené ovládací rozhraní

en: VNC Host
cs: VNC Počítač

en: VNC Password
cs: VNC Heslo

en: VNC password.
cs: VNC heslo.

en: VNC portnumber.
cs: VNC číslo portu

en: VOC demuxer
cs: VOC demultiplexer

en: VOD
cs: Video On Demand

en: VOD:
cs: Video On Demand:

en: Verbosity (0,1,2)
cs: Výřečnost (0,1,2)

en: Verbosity Level
cs: Úroveň výřečnosti

en: Vertical
cs: Vertikální

en: Vertical centering
cs: Vertikální centrování

en: Vertical flip
cs: Vertikální překlopení

en: Vertical offset
cs: Svislé posunutí

en: Very short backwards jump
cs: Velmi krátký skok zpět

en: Very short forward jump
cs: Velmi krátký skok vpřed

en: Very short jump length
cs: Délka velmi krátkého skoku

en: Very short jump length, in seconds.
cs: Délka velmi krátkého skoku v sekundách.

en: Video &Track
cs: S&topa videa

en: Video CD (VCD 1.0, 1.1, 2.0, SVCD, HQVCD) input
cs: Video·CD·(VCD·1.0,·1.1,·2.0,·SVCD,·HQVCD)·vstup

en: Video Effects
cs: Video efekty

en: Video Files
cs: Video soubory

en: Video Filter
cs: Filtr videa

en: Video Manager
cs: Správce videa

en: Video PID
cs: PID videa

en: Video Settings not saved
cs: Nastavení videa nebyla uložena

en: Video Track
cs: Video stopa

en: Video X coordinate
cs: Video koordináty X

en: Video Y coordinate
cs: Video koordináty Y

en: Video alignment
cs: Zarovnání videa

en: Video aspect ratio
cs: Poměr stran pro video

en: Video codec
cs: Video kodek

en: Video codecs
cs: Video kodeky

en: Video cropping
cs: Video ořez

en: Video device
cs: Video zařízení

en: Video device name
cs: Název video zařízení

en: Video encoder
cs: kodek videa

en: Video filter
cs: Video filtr

en: Video filter module
cs: Modul video filtru

en: Video filters
cs: Filtry videa

en: Video filters are used to process the video stream.
cs: Video filtry jsou použiti pro zpracování videa.

en: Video filters will be applied to the video stream.
cs: Video filtr, který bude aplikován na proud.

en: Video height
cs: Výška videa

en: Video input
cs: Video vstup

en: Video input chroma format
cs: Formát barev vstupního videa:

en: Video input's gain (if supported by the v4l2 driver).
cs: Zisk video vstupu (pokud je to podporováno ovladačem v4l2).

en: Video memory
cs: Videopaměť

en: Video output filter module
cs: Modul filtrování video výstupu

en: Video output module
cs: Výstupní modul videa

en: Video output modules
cs: Moduly video výstupu

en: Video port
cs: Port pro video

en: Video settings
cs: Nastavení videa

en: Video size
cs: Velikost videa

en: Video snapshot directory (or filename)
cs: Adresář (soubor) se snímky videa

en: Video snapshot file prefix
cs: Předpona pro soubor se snímkem videa

en: Video snapshot format
cs: Formát snímku videa

en: Video snapshot height
cs: Výška snímku videa

en: Video snapshot width
cs: Šířka snímku videa

en: Video snapshots
cs: Snímky videa

en: Video standard (Default, SECAM, PAL, or NTSC).
cs: Standard videa (výchozí, SECAM, PAL nebo NTSC).

en: Video title
cs: Název videa

en: Video width
cs: Šířka videa

en: Video4Linux input
cs: Video4Linux vstup

en: Video4Linux2 input
cs: Video4Linux2 vstup

en: VideoLAN Website...
cs: VideoLAN web...

en: Visualization
cs: Vizualizace

en: Visualizations
cs: Vizualizace

en: Visualizations selector
cs: Výběr vizualizací

en: Visualizer
cs: Vizualizér

en: Visualizer filter
cs: Vizualizační filtr

en: Vocal
cs: Vokál

en: Vol #
cs: Hlasitost #

en: Vol max #
cs: Maximální hlasitost #

en: Volume
cs: Hlasitost

en: Volume %d%%
cs: Hlasitost %d%%

en: Volume Control
cs: Nastavení hlasitosti

en: Volume Down
cs: Snížit hlasitost

en: Volume Up
cs: Zvýšit hlasitost

en: Volume down
cs: Snížit hlasitost

en: Volume normalization
cs: Normalizace hlasitosti

en: Volume normalizer
cs: Normalizátor hlasitosti

en: Volume of the audio input (if supported by the v4l2 driver).
cs: Hlasitost zvukového vstupu (pokud je to podporováno ovladačem v4l2).

en: Volume up
cs: Zvýšit hlasitost

en: Volume: %d%%
cs: Hlasitost: %d%%

en: Vout filters
cs: Filtry výstupu

en: Vout/Overlay
cs: Výstup/překryv

en: Vu meter
cs: Vu metr

en: WAV demuxer
cs: WAV demultiplexer

en: WMV (Windows Media Video) 1 (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
cs: WMV·(Windows·Media·Video)·1·(použitelný s·MPEG·TS,·MPEG1,·ASF·and·OGG)

en: WMV (Windows Media Video) 2 (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
cs: WMV·(Windows·Media·Video)·2·(použitelný s·MPEG·TS,·MPEG1,·ASF·a·OGG)

en: Wall
cs: Stěna

en: Wallpaper
cs: Tapeta pracovní plochy

en: Warning: the key is already assigned to "
cs: Varování: klávesa je již přiřazena pro "

en: Water effect
cs: Vodní efekt

en: Wave
cs: Vlna

en: Waves
cs: Vlny

en: We just found an older version of VLC's preferences files.
cs: Byly nalezeny soubory s nastavením pro starší verzi aplikace VLC.

en: We would like to thank the whole VLC community, the testers, our users and the following people (and the missing ones...) for their collaboration to create the best free software.
cs: Poděkování patří celé VLC komunitě, testerům, našim uživatelům a následujícím lidem (a také těm chybějícím...) za jejich snahu vytvořit ten nejlepší svobodný software.

en: Web Interface
cs: Webové rozhraní

en: When this is enabled, the interface will show a dialog box each time some user input is required.
cs: Pokud je toto povoleno, rozraní zobrazí dotazovací dialog pokaždé, když je vyžadován uživatelský vstup.

en: When this is enabled, the preferences and/or interfaces will show all available options, including those that most users should never touch.
cs: Pokud je toto povoleno, nastavení a/nebo rozhraní zobrazí všechny dostupné vlastnosti včetně těch, které většina uživatelů nikdy nevyužije.

en: When this is set, the SAP parser will discard some non-compliant announcements.
cs: SAP parser bude odmítat některá nekompatibilní oznámení.

en: When track starts playing
cs: Po spuštění přehrávání skladby

en: When using the one instance only option, enqueue items to playlist and keep playing current item.
cs: Při používání volby pouze jedné instance zařadí položky do seznamu skladeb a pokračuje v přehrávání aktuální položky.

en: White
cs: Bílá

en: Width
cs: Šířka

en: Width of the snapshot image.
cs: Šířka uloženého snímku obrazovky.

en: Window
cs: Okno

en: Window decorations
cs: Okenní dekorace

en: Window properties
cs: Vlastnosti okna

en: Windows GAPI video output
cs: Windows GAPI video výstup

en: Windows GDI video output
cs: Windows GDI video výstup

en: Windows Service interface
cs: Rozhraní služby Windows

en: Write process id to file
cs: Zapsat ID procesu do souboru

en: Writes process id into specified file.
cs: Zapíše ID procesu do zadaného souboru.

en: X coordinate
cs: Souřadnice X

en: X11 display
cs: Display X11

en: XA demuxer
cs: XA demultiplexer

en: XML Shareable Playlist Format (XSPF)
cs: Seznam skladeb ve formátu XSPF

en: XOSD interface
cs: XOSD rozhraní

en: XSPF playlist export
cs: Export seznamu skladeb do XSPF

en: XSPF playlist|*.xspf|M3U file|*.m3u|HTML playlist|*.html
cs: Soubor M3U|*.m3u|Seznam skladeb XSPF|*.xspf|Seznam skladeb HTML|*.html

en: Y coordinate
cs: Souřadnice Y

en: YUV output
cs: Výstup YUV

en: YUV video output
cs: Výstup videa YUV

en: Yellow
cs: Žlutá

en: Yes
cs: Ano

en: You are using the Qt4 Interface.
cs: Používáte rozhraní Qt4.

en: You can choose to disable some CPU accelerations here. Use with extreme care!
cs: Zde můžete zakázat akcelerace pro CPU. Použijte s opravdu velkou opatrností!

en: You can completely disable the audio output. The audio decoding stage will not take place, thus saving some processing power.
cs: Můžete kompletně vypnout zvukový výstup. Dekódování zvuku vůbec nebude provedeno a proto bude ušetřeno trochu zátěže CPU.

en: You can completely disable the video output. The video decoding stage will not take place, thus saving some processing power.
cs: Můžete zcela vypnout výstup videa. Dekódování videa nebude probíhat a ušetří se tak část výkonu procesoru.

en: You can disable all transparency effects if you want. This is mainly useful when moving windows does not behave correctly.
cs: Pokud je to potřeba, můžete všechny efekty průhlednosti vypnout. To je nejčastěji nutné pokud se nechová správně přesouvání oken.

en: You can enforce the position of the top left corner of the video window (X coordinate).
cs: Můžete vynutit umístění levého horního rohu okna s videem (souřadnice X).

en: You can enforce the position of the top left corner of the video window (Y coordinate).
cs: Můžete vynutit umístění levého horního rohu okna s videem (souřadnice Y).

en: You can enforce the video height. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
cs: Můžete vynutit výšku videa. Implicitně (-1) se VLC přizpůsobí vlastnostem videa.

en: You can enforce the video width. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
cs: Můžete vynutit šířku videa. Implicitně (-1) se VLC přizpůsobí vlastnostem videa.

en: You can force the audio output frequency here. Common values are -1 (default), 48000, 44100, 32000, 22050, 16000, 11025, 8000.
cs: Můžete vynutit výstupní frekvenci zvuku. Běžné hodnoty jsou:  -1 (výchozí), 48000, 44100, 32000, 22050, 16000, 11025, 8000.

en: You can manually select a language for the interface. The system language is auto-detected if "auto" is specified here.
cs: Zde můžete ručně vybrat jazyk uživatelského rozhraní. Pokud je uvedeno "auto", pak se použije jazyk operačního systému.

en: You can select control interfaces for VLC.
cs: Můžete vybrat ovládací rozhraní pro VLC.

en: You can select local files with the following list and buttons.
cs: Se seznamu níže můžete vybrat lokální soubor.

en: You can set the default audio output volume here, in a range from 0 to 1024.
cs: Zde můžete nastavit výchozí hlasitost zvukového výstupu v rozsahu od 0 po 1024.

en: You can use this option to place the subtitles under the movie, instead of over the movie. Try several positions.
cs: Tuto volbu můžete použít k posunutí titulků pod video, namísto pozice přes video. Vyzkoušejte různé pozice.

en: You can zoom the video by the specified factor.
cs: Můžete přiblížit video v požadovaném poměru.

en: You have the latest version of VLC media player.
cs: Používáte poslední verzi přehrávače VLC.

en: You must set a name for the profile.
cs: Musíte zadat název profilu.

en: Your account was rejected.
cs: Váš účet byl odmítnut.

en: Your connection attempt to the server was rejected.
cs: Pokus o spojení se serverem byl odmítnut.

en: Your input can't be opened
cs: Váš vstup se nezdařilo otevřít

en: Your password was rejected.
cs: Vaše heslo bylo odmítnuto.

en: Zoom
cs: Zvětšit

en: Zoom mode: %s
cs: Režim zoomu: %s

en: Zoom video
cs: Přiblížit video

en: [0=off, 1=on, -1=auto].
cs: [0=vypnuto, 1=zapnuto, -1=auto].

en: [Loop]
cs: [Smyčka]

en: [Miscellaneous]
cs: [Různé]

en: [Player]
cs: [Přehrávač]

en: [Playlist]
cs: [Seznam skladeb]

en: [Random]
cs: [Náhodně]

en: [Repeat]
cs: [Opakovat]

en: [cdda:][device][@[track]]
cs: [cdda:][zařízení][@[stopa]]

en: [vcd:][device][@[title][,[chapter]]]
cs: [vcd:][zařízení][@[titul][,[kapitola]]]

en: add --advanced to your command line to see advanced options.
cs: přidejte --advanced na příkazové řádce pro zobrazení pokročilých možností.

en: all
cs: vše

en: bits
cs: bitů

en: cbr
cs: Režim CBR

en: collapse
cs: sbalit

en: default
cs: výchozí

en: disabled
cs: vypnuto

en: end
cs: konec

en: expand
cs: rozbalit

en: fast
cs: rychle

en: fixed
cs: pevné

en: key
cs: klíč

en: last.fm username or password is incorrect. Please verify your settings and relaunch VLC.
cs: last.fm: uživatelské jméno či heslo je neplatné. Zkontrolujte zadané údaje a restartujte VLC.

en: last.fm: Authentication failed
cs: last.fm: autentifikace selhala

en: main program
cs: hlavní program

en: no
cs: ne

en: none
cs: žádné

en: normal
cs: normálně

en: play list
cs: seznam skladeb

en: print a list of available modules
cs: vypsání seznamu dostupných modulů

en: print a list of available modules with extra detail
cs: vypsání seznamu dostupných modulů s extra detaily

en: print version information
cs: vypsání informací o verzi

en: reset the current config to the default values
cs: vrátit současné nastavení na výchozí hodnoty

en: sec.
cs: s

en: simple
cs: jednoduché

en: slow
cs: pomalu

en: type
cs: typ

en: unknown type
cs: neznámý typ

en: use alternate config file
cs: použije alternativní konfigurační soubor

en: v4l2 controls
cs: Ovládání v4l2

en: v4l2 driver controls
cs: Nastavení ovladače v4l2

en: v4l2 driver controls, if supported by your v4l2 driver.
cs: Nastavení ovladače v4l2, pokud je to podporováno vaším ovladačem v4l2

en: vbr
cs: Režim VBR

en: vcdx://[device-or-file][@{P,S,T}num]
cs: vcdx://[zařízení-nebo-soubor][@{P,S,T}num]

en: yes
cs: ano

en: yes: %@ @ %@ kb/s
cs: ano: %@ @ %@ kb/s

en: yes: from %@ to %@ secs
cs: ano: od %@ do %@ sekund
