vlc 1.0.6-git - en to be translation catalogue (360 entries)

en: "Water surface" video distortion effect
be: "Водная паверхня" відэаэфект скажэння

en: "Waves" video distortion effect
be: "Хвалі" відэаэфект скажэння

en: %u kb/s
be: %u кб/с

en: &About
be: &Аб праграме

en: &Advanced Controls
be: &Пашыранае кіраванне

en: &Bookmarks
be: &Закладкі

en: &Codec Information
be: &Інфармацыя пра кодэкі

en: &Effects and Filters
be: &Эфекты і фільтры

en: &Fullscreen
be: &На ўвесь экран

en: &Fullscreen Interface
be: &Поўнаэкранны інтэрфейс

en: &Help
be: &Дапамога

en: &Messages
be: &Паведамленні

en: &Open File...
be: &Адчыніць файл...

en: &Preferences
be: &Перавагі

en: &Quit
be: &Выхад

en: &Recent Media
be: &Цякучае медыя

en: &Services Discovery
be: &Пошук сэрвісаў

en: &Streaming...
be: &Патокавае вяшчанне...

en: &Subtitles Track
be: &Субтытры

en: &Tools
be: Інструменты

en: &Track Synchronization
be: &Сінхранізацыя дарожак

en: &VLM Configuration
be: &Канфігурацыя VLM

en: &Visualizations
be: &Візуалізацыі

en: &Zoom
be: &Зум

en: 1:1 Original
be: 1:1 Першапачатковы

en: 1:2 Half
be: 1:2 Палова

en: 1:4 Quarter
be: 1:4 Чвэрць

en: 1:File
be: 1:Файл

en: 2:1 Double
be: 2:1 Падвоены

en: About
be: Аб праграме

en: About VLC media player
be: Пра медыя-прайгравальнік VLC

en: About the video filters
be: Аб  відэафільтрах

en: Access modules
be: Модулі доступу

en: Access output
be: Вывад доступу

en: Access output modules control the ways the muxed streams are sent. This setting allows you to always force a specific access output method. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each access output.
be: Модулі вывада доступу кантралююць шляхі,якімі мультыплексарныя патокі былі пасланы. Гэтыя настройкі дазваляюць вам заўсёды уключаць канкрэтны метад вывада доступу. Вы не абавязаны гэтага рабіць.
    Вы таксама можаце выставіць для кожнага вывада доступу параметры па змаўчанні.

en: Add
be: Дадаць

en: Add Interface
be: Дадаць Інтэрфейс

en: Address
be: Адрас

en: Adds motion blurring to the image
be: Дадаць да выявы плямы, што рухаюцца

en: Adjust Image
be: Падагнаць выяву

en: Advanced
be: Дадаткова

en: Advanced settings
be: Дадатковыя настройкі

en: Advanced settings. Use with care...
be: Дадатковыя настройкі. Выкарыстоўвайце з асцярогай...

en: Album
be: Альбом

en: Apply
be: Прыняць

en: Apply the equalizer filter twice. The effect will be sharper.
be: Выкарыстаць фільтр эквалайзера двойчы.Эфект будзе мацнейшы.

en: Artist
be: Выканаўца

en: Audio
be: Аўдыё

en: Audio &Channels
be: Каналы &Аўдыё

en: Audio &Device
be: &Аўдыёўстройства

en: Audio &Track
be: &Аўдыёдарожка

en: Audio Channels
be: Аўдыёканалы

en: Audio Filter
be: Аўдыёфільтр

en: Audio Track
be: Аўдыёдарожка

en: Audio codecs
be: Аўдыёкодэкі

en: Audio desynchronization compensation
be: Кампенсацыя дэсінхранізацыі аўдыё

en: Audio filters
be: Аўдыёфільтры

en: Audio filters are used to process the audio stream.
be: Фільтры аўдыё выкарыстоўваюцца для апрацоўкі аўдыёпатоку

en: Audio output channels mode
be: Рэжым каналаў вывада аўдыё

en: Audio output frequency (Hz)
be: Частата аўдыё (Hz)

en: Audio output module
be: Модуль вывада аўдыё

en: Audio output saved volume
be: Узровень гучнасці пры вывадзе

en: Audio output volume step
be: Шаг павелічэння узроўню гучнасці

en: Audio settings
be: Настройкі аўдыё

en: Audio visualizations
be: Аўдыёвізуалізацыі

en: Audio visualizations
be: Аўдыёвізуалізацыі

en: Auto
be: Аўта

en: Be quiet
be: Быць цішэй

en: Bitrate
be: Бітрэйт

en: Bitrate (kb/s)
be: Бітрэйт (кб/с)

en: Blur
be: Пляма

en: Bookmark
be: Закладка

en: Bookmark %i
be: Закладка %i

en: Bookmarks
be: Закладкі

en: Bookmarks...
be: Закладкі...

en: C
be: be

en: Channels
be: Каналы

en: Chapter
be: Раздзел

en: Chapter %i
be: Раздзел %i

en: Check for Update...
be: Праверыць абнаўленні...

en: Choose which objects should print debug message
be: Выберыце аб'екты,якім дазволена выводзіць паведамленне аб наладцы

en: Choose your preferred video output and configure it here.
be: Выберыце вывад відэа,якому аддаеце перавагу,і зканфігурыруйце тут

en: Clean up
be: Ачысціць

en: Clear
be: Ачысціць

en: Clear Menu
be: Ачысціць меню

en: Clone the image
be: Капіраваць выяву

en: Close Window
be: Зачыніць акно

en: Codec
be: Кодэк

en: Codecs / Muxers
be: Кодэкі / Мултыплексары

en: Color messages
be: Каляровыя паведамленні

en: Compiler: %s
be: Кампілятар: %s

en: Console
be: Кансоль

en: Continue
be: Прадоўжыць

en: Control interfaces
be: Інтэрфейсы кіравання

en: Controller...
be: Кантролер...

en: Conve&rt / Save...
be: Канверса&ваць/ Захаваць...

en: Copy
be: Капіраваць

en: Copyright
be: Аўтарскае права

en: Couldn't find any trace of a previous crash.
be: Не магу знайсці аніякіх слядоў мінулага збою

en: Create a "puzzle game" with the video.
    The video gets split in parts that you must sort.
be: Ужыць "мазаіка" для відэа.
    Відэа раздзеліцца на часткі, якія можна сартаваць.

en: Creates several copies of the Video output window
be: Стварыць некалькі копій акна вывада відэа

en: Customi&ze Interface...
be: Мадыфікафаць інтэрфейс пад сябе...

en: Cut
be: Выразаць

en: Date
be: Дата

en: Decrease Volume
be: Зменшыць гучнасць

en: Default audio volume
be: Узровень гучнасці па змаўчанні

en: Default stream
be: Паток па змаўчанні

en: Delete
be: Выдаліць

en: Demuxers
be: Дэмультыплексеры

en: Demuxers are used to separate audio and video streams.
be: Дэмультыплексеры выкарыстоўваюцца для раздзялення аўдыё- і відэапатокаў

en: Description
be: Апісанне

en: Display resolution
be: Разрашэнне дысплея

en: Distortion filters
be: Фільтры скажэння

en: Don't Send
be: Не пасылаць

en: Double Size
be: Падвоены памер

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Effects list
be: Спіс эфектаў

en: Enable audio
be: Уключыць аўдыё

en: Enable the equalizer. Bands can be set manually or using a preset.
be: Уключыць эквалайзер. Вы можаце рэгуляваць самастойна або выбраць заданыя параметры

en: Encoded by
be: Кадзіравана

en: Encoders settings
be: Настройкі кадзіравальнікаў

en: Equalizer
be: Эквалайзер

en: Equalizer...
be: Эквалайзер...

en: Error when sending the Crash Report
be: Памылка пры пасылцы справаздачы аб збою праграмы

en: Errors and Warnings
be: Памылкі і папярэджанні

en: Errors and Warnings...
be: Памылкі і папярэджанні...

en: Extended Controls...
be: Пашыранае кіраванне...

en: Extended controls
be: Пашыранае кіраванне

en: Extra interface modules
be: Дадатковыя модулі інтэрфейса

en: Extract
be: Выцягнуць

en: Fast Forward
be: Хутка ўперад

en: Filters
be: Фільтры

en: Fit to Screen
be: Упісаць у экран

en: Force detection of Dolby Surround
be: Уключыць вызначэнне Dolby Surround

en: Force mono audio
be: Уключыць мона

en: Frame rate
be: Частата кадраў

en: General Input
be: Агульны ўвод

en: General audio settings
be: Агульныя настройкі аўдыё

en: General editing filters
be: Агульныя фільтры рэдагавання

en: General input settings. Use with care...
be: Настройкі агульнага ўводу. Выкарыстоўвайце з асцярогай...

en: General playlist behaviour
be: Агульныя паводзіны для плэйліста

en: General settings for audio output modules.
be: Агульныя настройкі для модуляў вывада аўдыё

en: General stream output settings
be: Настройкі агульнага вывада патоку

en: General video settings
be: Агульныя настройкі відэа

en: Genre
be: Жанр

[ctx: GetACP]
en: CP1252
be: CP1251

en: Goom effect
be: Goom-эфект

en: Gradient
be: Градыент

en: Half Size
be: Палова памера

en: Headphone virtualization
be: Віртуалізацыя навушнікаў

en: Help
be: Дапамога

en: Hide Others
be: Схаваць іншыя

en: Hide VLC
be: Схаваць VLC

en: High quality audio resampling
be: Рэсэмплінг аудыё ў высокай якасці

en: Hotkeys settings
be: Настройка гарачых клавішаў

en: IP Address
be: IP-адрас

en: Image clone
be: Копія выявы

en: Image colors inversion
be: Адвярнуць колеры выявы

en: Increase Volume
be: Павялічыць гучнасць

en: Index
be: Індэкс

en: Information...
be: Інфармацыя...

en: Input / Codecs
be: Увод / кодэкі

en: Input has changed
be: Увод зменены

en: Interactive Zoom
be: Інтэрактыўны зум

en: Interface
be: Інтэрфейс

en: Interface module
be: Модуль інтэрфейса

en: Invalid selection
be: Няправільнае выдзяленне

en: Invert colors
be: Адваротныя колеры

en: Inverts the colors of the image
be: Адвярнуць колеры выявы

en: Jump To Time
be: Пераскочыць па часу

en: Jump to Specific &Time
be: Пераскочыць на выбраны &час

en: Language
be: Мова

en: Left
be: Левы

en: License
be: Ліцэнзія

en: Mac OS X interface
be: Інтэрфейс Mac OS X

en: Magnification
be: Павелічэнне выявы

en: Magnify a part of the video. You can select which part of the image should be magnified.
be: Павялічыць частку відэа. Вы можаце выбраць частку выявы для павелічэння

en: Main interfaces
be: Асноўныя інтэрфейсы

en: Main interfaces settings
be: Настройка асноўных інтэрфейсаў

en: Make a donation...
be: Зрабіць ахвяраванне

en: Maximum level
be: Максімальны ўзровень

en: Media &Information
be: Медыя&інфармацыя

en: Media Information...
be: Медыя-інфармацыя

en: Media Library
be: Медыябібліятэка

en: Media: %s
be: Медыя: %s

en: Messages...
be: Паведамленні...

en: Mi&nimal View
be: Мі&німізаваць

en: Minimize Window
be: Згарнуць акно

en: Mouse Gestures
be: Жэсты Мышы

en: Muxers
be: Мультыплексары

en: Muxers create the encapsulation formats that are used to put all the elementary streams (video, audio, ...) together. This setting allows you to always force a specific muxer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each muxer.
be: Мультыплексары ствараюць інкапсуляваныя фарматы,якія выкарыстоўваюцца для звядзення элементарных патокаў(відэа,аўдыё,...) разам. Гэтыя настройкі дазваляюць вам заўсёды уключаць канкрэтны мультыплексар. Вы не абавязаны гэтага рабіць.
    Вы таксама можаце выставіць для кожнага мультыплексара параметры па змаўчанні.

en: Name
be: Імя

en: Navigation
be: Навігацыя

en: Network
be: Сетка

en: Next chapter
be: Наступны раздзел

en: Next title
be: Наступны загаловак

en: No CrashLog found
be: Лог аб збою праграмы не знойдзены

en: No device connected
be: Аніякіх устройстваў не падключана

en: No input
be: Няма ўводу

en: No input found
be: Увод не знойдзены

en: No input found. A stream must be playing or paused for bookmarks to work.
be: Увод не знойдзены. Мабыць,паток прайграецца ці прыпынены для работы з закладкамі

en: No suitable decoder module
be: Няма наяўнага модуля дэкодэра

en: Normal Size
be: Нармальны памер

en: Now Playing
be: Зараз іграе

en: Number of puzzle columns
be: Колькасць слупкоў мазаікі

en: Number of puzzle rows
be: Колькасць радоў мазаікі

en: OK
be: Так

en: Off
be: Выкл.

en: On
be: Укл.

en: Online Documentation...
be: Дакументацыя ў сетцы...

en: Online Forum...
be: Форум...

en: Opaqueness
be: Цемра

en: Open &Capture Device...
be: Адчыніць &устройства захвата...

en: Open &Disc...
be: Адчыніць &дыск...

en: Open &Location from clipboard
be: Адчыніць &з буфера абмену

en: Open &Network Stream...
be: Адчыніць &сеткавы паток...

en: Open Capture Device...
be: Адчыніць устройства захвата

en: Open Disc...
be: Адчыніць дыск...

en: Open File
be: Адчыніць файл

en: Open File...
be: Адчыніць файл...

en: Open Network...
be: адчыніць сетку...

en: Open Play&list...
be: Адчыніць Плэй&ліст...

en: Open Recent
be: Адчыніць цякучы

en: Original ID
be: Зыходны ID

en: Output modules
be: Модулі вывада

en: Password for HTTP Proxy
be: Пароль для HTTP Proxy

en: Paste
be: Уставіць

en: Path
be: Шлях

en: Play
be: Прайграць

en: Play&list
be: Плэй&ліст

en: Playback
be: Прайграванне

en: Playlist
be: Плэйліст

en: Playlist...
be: Плэйліст...

en: Plu&gins and extensions
be: Пла&гіны і дадатковыя праграмы

en: Preferences...
be: Перавагі...

en: Previous chapter
be: Папярэдні раздзел

en: Previous title
be: Папярэдні загаловак

en: Programs
be: Праграмы

en: Protocol
be: Пратакол

en: Psychedelic
be: Псіхадэліка

en: Psychedelic video filter
be: Псіхадэлічны відэафільтр

en: Puzzle
be: Мазаіка

en: Quick &Open File...
be: Хутка &Адчыніць Файл...

en: Quit VLC
be: Выйсці з VLC

en: Quit after Playback
be: Выйсці пасля прайгравання

en: Random
be: Выпадковы

en: Rating
be: Рэйтынг

en: Remove
be: Выдаліць

en: Remove old preferences?
be: Выдаліць папярэднія перавагі?

en: Repeat all
be: Паўтарыць усё

en: Replay gain
be: Прайграць ізноў

en: Restore Defaults
be: Вярнуць змаўчанні

en: Reverse stereo
be: Адваротнае стэрэа

en: Rewind
be: Пераматаць

en: Right
be: Правы

en: Ripple
be: Рабзіна

en: S/PDIF can be used by default when your hardware supports it as well as the audio stream being played.
be: S/PDIF можа ужывацца па змаўчанні, калі ваш камп'ютар падтрымлівае яго так жа добра, як і паток, што прайграваецца.

en: Save
be: Захаваць

en: Save Playlist to &File...
be: Захаваць Плэйліст ў &Файл...

en: Save this Log...
be: Захаваць гэты лог...

en: Save...
be: Захаваць...

en: Sca&le
be: Ма&lштаб

en: Search
be: Шукаць

en: Search Filter
be: Шукаць Фільтр

en: Select "Advanced Options" to see all options.
be: Выберыце "Дадатковыя вопцыі" как убачыць усе вопцыі.

en: Select All
be: Выбраць Усё

en: Select one or more files to open
be: Выбраць адзін ці больш файлаў для адчынення

en: Send
be: Паслаць

en: Services
be: Сэрвісы

en: Services discovery
be: Адкрыванне сэрвісаў

en: Setting
be: Настройка

en: Settings for VLC's control interfaces
be: Настройкі для інтэрфейсаў кіравання VLC

en: Settings for VLC's interfaces
be: Настройкі для інтэрфейсаў VLC

en: Settings for input, demultiplexing, decoding and encoding
be: Настройкі для ўводу,дэмультыпікселінга,дэкадзіравання і кадзіравання

en: Settings for the audio-only decoders and encoders.
be: Настройкі для аўдыё - толькі дэкадзіравальнікі і кадзіравальнікі

en: Settings for the main interface
be: Настройкі для асноўнага інтэрфейса

en: Settings related to On-Screen-Display, subtitles and "overlay subpictures"
be: Настройкі для On-Screen-Display,субтытраў і "аплікацыйных кінакадраў"

en: Settings related to the various access methods. Common settings you may want to alter are HTTP proxy or caching settings.
be: Настройкі для розных метадаў доступу.Агульнымі настройкамі,якія вы можаце захацець змяніць,з'яўляюцца HTTP proxy ці настройкі кэшавання

en: Show All
be: Паказаць усё

en: Show Details
be: паказаць дэталі

en: Show advanced options
be: Паказаць дадатковыя вопцыі

en: Shows more information about the available video filters.
be: Паказаць больш інфармацыі пра даступныя відэафільтры

en: Some options are available but hidden. Check "Advanced options" to see them.
be: Некаторыя вопцыі даступныя,але схаваныя. Выберыце"Дадатковыя вопцыі" ,каб іх убачыць.

en: Sort
be: Сартаваць

en: Spectrum analyser
be: Аналізатар дыяпазону

en: Step Backward
be: Шаг назад

en: Step Forward
be: Шаг уперад

en: Stereo
be: Стэрэа

en: Stream filters
be: Патокавыя фільтры

en: Stream filters are special modules that allow advanced operations on the input side of VLC. Use with care...
be: Патокавыя фільтры - спецыяльныя модулі,якія дазваляюць дадатковыя аперацыі унутры VLC. Выкарыстоўвайце з асцярогай...

en: Stream output
be: Вывад патоку

en: Stream output settings are used when acting as a streaming server or when saving incoming streams.
    Streams are first muxed and then sent through an "access output" module that can either save the stream to a file, or stream it (UDP, HTTP, RTP/RTSP).
    Sout streams modules allow advanced stream processing (transcoding, duplicating...).
be: Настройкі вывада патоку выкарыстоўваюцца,калі працуюць як патокавы сервер ці калі захоўваюць уваходзячыя патокі.
    Спачатку патокі мультыплексізуюцца,а затым пасылаюцца скрозь "access output" модуль,які таксама можа захаваць паток ў файл,ці выдаць у сетку (UDP, HTTP, RTP/RTSP).
    Sout-патокавыя модулі дазваляюць дадатковыя патокавыя дзеянні (транскадзіраванне, падваенне...).

en: Stream...
be: Паток...

en: Streaming / Transcoding failed
be: Вывад патоку / Транскадзіраванне не выканана

en: Subtitles Track
be: Субтытры

en: Subtitles/OSD
be: Субтытры/OSD

en: Telnet Interface
be: Telnet-інтэрфейс

en: The step size of the volume is adjustable using this option, in a range from 0 to 1024.
be: З дапамогай гэтай вопцыі вы можаце настроіць шаг узроўню гучнасці

en: The stream must be playing or paused for bookmarks to work.
be: Мабыць,паток прайграецца ці прыпынены для работы з закладкамі

en: These are general settings for video/audio/subtitles encoding modules.
be: Гэта агульныя настройкі для модуляў відэа-,аўдыё- і субтытравага кадзіравання

en: These options allow you to configure the interfaces used by VLC. You can select the main interface, additional interface modules, and define various related options.
be: Гэтыя вопцыі дазваляюць вам канфігураваць інтэрфейсы,якія выкарыстоўвае VLC. Вы можаце выбраць асноўны інтэрфейс, дадатковыя модулі інтэрфейса ці задаць розныя звязаныя з імі вопцыі

en: This adds visualization modules (spectrum analyzer, etc.).
be: Гэта дадае модулі візуалізацыі (аналізатар спектра і інш.)

en: This delays the audio output. The delay must be given in milliseconds. This can be handy if you notice a lag between the video and the audio.
be: Гэта затрымлівае аўдыёпаток. Затрымка можа быць у мілісекундах. Вы можаце настроіць яе, калі заўважылі разыходжанне паміж відэа і аўдыё.

en: This enables colorization of the messages sent to the console Your terminal needs Linux color support for this to work.
be: Гэта робіць магчымым каларызацыю паведамленняў,пасланых ў кансоль. Вашаму тэрміналу патрабуецца падтрымка колеру Linux  для работы

en: This is the main interface used by VLC. The default behavior is to automatically select the best module available.
be: Гэта асноўны інтэрфейс,які выкарыстоўвае VLC. Па змаўчанні выбіраецца найлепшы з даступных модуляў

en: This is the verbosity level (0=only errors and standard messages, 1=warnings, 2=debug).
be: Гэта ўзровень шматслоўнасці (0=толькі памылкі і стандартныя паведамленні, 1=папярэджанні, 2=наладкавая інфармацыя).

en: This program comes with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
    You may redistribute it under the terms of the GNU General Public License;
    see the file named COPYING for details.
    Written by the VideoLAN team; see the AUTHORS file.
be: Гэтая праграма выдаецца ЯК ЁСЦЬ,яе змяненне дазволена законам.
    Вы можаце распаўсюджваць яе на ўмовах  GNU General Public License;
    для ўдакладнення глядзіце файл COPYING.
    Напісана камандай VideoLAN;глядзіце файл AUTHORS.

en: This saves the audio output volume when you use the mute function. You should not change this option manually.
be: Гэта захоўвае заданы узровень гучнасці,калі вы выкарыстоўваеце функцыю прыглушэння. Не змяняйце гэту вопцыю уручную.

en: This sets the audio output channels mode that will be used by default when possible (ie. if your hardware supports it as well as the audio stream being played).
be: Гэта уключае рэжым вывада аўдыёканалаў, які выкарыстоўваецца па змаўчанні пры неабходнасці (напрыклад, калі ваш камп'ютар падтрымлівае яго так жа добра, як і паток, што прайграваецца).

en: This stream will always be opened at VLC startup.
be: Гэты паток будзе заўсёды адчыняцца пры ўключэнні VLC

en: This uses a high quality audio resampling algorithm. High quality audio resampling can be processor intensive so you can disable it and a cheaper resampling algorithm will be used instead.
be: Гэта выкарыстоўвае алгарытм рэсэмплінгу аўдыё ў высокай якасці. Рэсэмплінг аўдыё ў высокай якасці можа ўжываць многа рэсурсаў, таму вы можаце яго выключыць,і замест уключыцца менш патрабавальны алгарытм.

en: This will force a mono audio output.
be: Гэта уключае вывад аудыё ў рэжыме мона

en: Time
be: Час

en: Title
be: Загаловак

en: Title %i
be: Загаловак %i

en: To Open a usual network stream (HTTP, RTSP, RTMP, MMS, FTP, etc.), just enter the URL in the field above. If you want to open a RTP or UDP stream, press the button below.
be: Каб адчыніць звычайны сеткавы паток (HTTP, RTSP, RTMP, MMS, FTP, etc.), адчыніце URL у полі зверху. Калі ж вы хочаце адчыніць патокі RTP ці UDP, націсніце на кнопку ніжэй.

en: Track ID
be: ID трэка

en: Track number
be: Нумар трэка

en: Transformation
be: Трансфармацыя

en: Transparent
be: Празрысты

en: Turn off all warning and information messages.
be: Выключыць усе папярэджваючыя і інфармацыйныя паведамленні

en: Two bookmarks have to be selected.
be: Дзве закладкі павінны быць выдзелены

en: Type
be: Тып

en: Untitled
be: Без назвы

en: Use S/PDIF when available
be: Выкарыстаць S/PDIF, калі даступна

en: Use this when you know your stream is (or is not) encoded with Dolby Surround but fails to be detected as such. Even if the stream is not actually encoded with Dolby Surround, turning on this option might enhance your experience, especially when combined with the Headphone Channel Mixer.
be: Выкарыстоўвайце гэта, калі ведаеце, што ваш паток (не)кадзіраваны з Dolby Surround, інакш ён можа быць і не вызначаны. Нават калі паток не кадзіраваны з Dolby Surround, уключэнне гэтай вопцыі можа павысіць вашы ўражанні, асабліва калі зкамбінаваць з міксерам каналаў навушнікаў.

en: User name
be: Імя карыстальніка

en: V&iew
be: А&гляд

en: VLC could not open the decoder module.
be: VLC не можа адчыніць модуль дэкодэра

en: VLC media player Help
be: Дапамога па медыя-прайгравальніку VLC

en: VLC media player Help...
be: Дапамога па медыя-прайгравальніку VLC

en: VLC preferences
be: Настройкі

en: Verbosity (0,1,2)
be: Шматслоўнасць

en: Video
be: Відэа

en: Video &Track
be: &Відэадарожка

en: Video Filter
be: Відэафільтр

en: Video Track
be: Відэадарожка

en: Video codecs
be: Відэакодэкі

en: Video filters are used to process the video stream.
be: Фільтры відэа выкарыстоўваюцца для апрацоўкі аўдыёпатоку

en: Video settings
be: Настройкі відэа

en: VideoLAN Website...
be: Сайт VideoLAN

en: Visualizations
be: Візуалізацыі

en: Visualizations selector
be: Пераключальнік візуалізацый

en: Visualizer
be: Візуалізатар

en: Visualizer filter
be: Фільтр візуалізатара

en: Volume Down
be: Зменшыць гучнасць

en: Volume Up
be: Павялічыць гучнасць

en: Volume normalization
be: Нармалізацыя узроўню гучнасці

en: Volume: %d%%
be: Гучнасць: %d%%

en: Wave
be: Хваля

en: Waves
be: Хвалі

en: Web Interface
be: Web-інтэрфейс

en: When this is enabled, the interface will show a dialog box each time some user input is required.
be: Калі гэта ўключана, інтэрфейс паказвае дыялогавае акенца кожны раз, калі карыстальніку патрабуецца ўвод

en: Window
be: Акно

en: You can force the audio output frequency here. Common values are -1 (default), 48000, 44100, 32000, 22050, 16000, 11025, 8000.
be: Вы можаце змяняць частату аўдыё тут. Агульнымі велічынямі з'яўляюцца  -1 (па змаўчанні), 48000, 44100, 32000, 22050, 16000, 11025, 8000.

en: You can manually select a language for the interface. The system language is auto-detected if "auto" is specified here.
be: Вы можаце ўручную выбраць мову інтэрфейса. Калі выбрана  "аўта", сістэмная мова будзе выбрана аўтаматычна

en: You can select control interfaces for VLC.
be: Вы можаце выбраць інтэрфейсы кантролю для VLC.

en: You can set the default audio output volume here, in a range from 0 to 1024.
be: Вы можаце настроіць узровень гучнасці тут (ад 0 да 1024)

en: Zoom
be: Зум

en: sec.
be: сек.
